Givenchy Gentleman EDP (M)

8 900 Lekë
Vëllimi
  • 60 ml
Sasia
1
out of stock

Zbulimi i Simfonisë Shqisore të Gentleman Givenchy: Një Udhëtim Parfumesh

Në fushën e aromave, Givenchy Gentleman qëndron si mishërim i elegancës, sofistikimit dhe maskulinitetit të përjetshëm. E krijuar me vëmendje të përpiktë ndaj detajeve, kjo kolonë është një përzierje harmonike e notave të sipërme, notave të mesme dhe notave bazë që krijojnë një përvojë nuhatjeje si asnjë tjetër. Bashkohuni me ne në një udhëtim aromatike teksa zbërthejmë notat e ndërlikuara që e bëjnë Givenchy Gentleman një kryevepër nuhatëse.

Një prelud i përsosmërisë: Shënimet kryesore

Piper i zi

Aventura nuhatëse e Givenchy Gentleman fillon me përqafimin e ëmbël të piperit të zi. Kjo notë e sipërme ofron një hapje të mprehtë, pikante dhe gjallëruese ndaj aromës. Është si një shpërthim energjie, duke zgjuar shqisat tuaja dhe duke vendosur skenën për atë që do të vijë.

Livando

Pas uverturës me speca është prania qetësuese dhe aromatike e livandës. Livando i shton aromës një prekje elegance lulesh, duke balancuar pikante e parë me një notë qetësuese barishtore. Është sikur po shëtisni nëpër një fushë livande në lulëzim të plotë.

Bergamot

Kompletimi i treshes së notave të sipërme është bergamoti, një shije agrume që i shton një kthesë freskuese dhe të këndshme Givenchy Gentleman. Thelbi i ndritshëm dhe i lezetshëm i Bergamotit e lartëson aromën, duke e bërë atë të përshtatshme për çdo rast. Është si një ditë me diell e kapur në një shishe.

Zemra e dallimit: Shënimet e mesme

Orris

Ndërsa gërmojmë më thellë në aromën, orris shfaqet si një notë e mesme dalluese. Rrjedh nga rrënja e irisit, orris sjell një aromë pluhuri, pak të ëmbël dhe tokësore për Givenchy Gentleman. Është zemra e aromës, që nxjerr një ndjenjë përsosjeje dhe sharmi.

Karafil

Duke shtuar një nuancë ngrohtësie dhe erëz në përbërje janë karafilët. Karafili mbush Givenchy Gentleman me profilin e tyre të pasur, aromatik, duke krijuar një ambient joshës dhe magjepsës. Është si një përqafim komod në një mbrëmje të ftohtë.

kanellë

Kanella, me joshjen e saj të ëmbël dhe drunore, i bashkohet simfonisë së notave të mesme. Kjo erëz jo vetëm që rrit kompleksitetin e përgjithshëm të aromës, por gjithashtu shton një prekje sensualiteti. Kanella e bën Givenchy Gentleman të paharrueshëm, duke lënë një përshtypje të qëndrueshme.

Rezonanca e elegancës: Shënime bazë

Lëvozhga e zezë e vaniljes

Notat bazë të Givenchy Gentleman janë thelbi i përshtypjes së tij të qëndrueshme. Lëvozhga e zezë e vaniljes i jep aromës një dimension kremoz, të ëmbël dhe prej kadifeje. Është mishërimi i luksit, duke siguruar një tranzicion të qetë nga zemra në bazë.

Balsam Tolu

Balsami Tolu kontribuon në një cilësi rrëshirë dhe pak të tymosur në notat bazë. I shton thellësi dhe karakter Givenchy Gentleman, duke e bërë atë një aromë që evoluon bukur me kalimin e kohës. Është si historia e pasur pas një kryevepre të përjetshme.

Fasule Tonka

Fasulja Tonka sjell ëmbëlsi dhe ngrohtësi në përbërje, duke krijuar një atmosferë tërheqëse dhe ngushëlluese. Është përqafimi i një personi të dashur, një ndjenjë sigurie dhe familjariteti që qëndron në ajër.

Benzoinë

Benzoina shton një prekje ëmbëlsie dhe një notë delikate si vanilje në bazë. Ai rrit ëmbëlsinë e përgjithshme të Givenchy Gentleman, duke e bërë atë jashtëzakonisht tërheqës.

Patçuli

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, paçuli i prezanton aromës një aspekt prej dheu dhe druri. I jep thellësi dhe një prekje mister Givenchy Gentleman, duke e bërë atë një aromë që ju bën të ktheheni për më shumë.

Konkluzioni

Givenchy Gentleman është një aromë që kapërcen kohën dhe tendencat. Përbërja e saj e ndërlikuar e notave të sipërme, të mesme dhe bazë krijon një simfoni shqisore që rezonon me elegancën dhe maskulinitetin. Çdo notë luan një rol vendimtar në krijimin e një përvoje të paharrueshme të nuhatjes.

FAQs - Pyetjet e shpeshta

1. A është Givenchy Gentleman i përshtatshëm për perdorim të përditshem?

Aroma e gjithanshme e Givenchy Gentleman e bën atë të përshtatshëm si për përdorim të përditshëm ashtu edhe për raste të veçanta.

2. Sa zgjat aroma e Givenchy Gentleman?

Aroma e Givenchy Gentleman zgjat zakonisht 6-8 orë, në varësi të llojit të lëkurës tuaj dhe faktorëve mjedisorë.

Givenchy

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Givenchy Gentleman EDP (M)

8 900 Lekë