• Në ofertë!
  • -1 000 Lekë
  • Ruaj 1 000 Lekë

Hermes - Terre D'Hermès Eau Intense Vetiver EDP (M)

11 000 Lekë
12 000 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
0
out of stock

Terre D'Hermès Eau Intense Vetiver, fragrancë e krijuar në vitin 2018 nga parfumierja Christine Nagel. Fragrancë mashkullore, me nota drusore.
Fuqia e vetiverit theksohet nga piperi pikant Sichuan dhe bergamoti i freskët jeshil. Vetiveri, rrënjët e të cilit zhyten në tokë, është përbërësi dominues i kësaj arome të re. Tonet e balancuara minerale dhe druri të tokës gradualisht ndryshojnë në tone vegjetale dhe drusore, për ti dhënë një energji pikante.

Notat e hapjes: bergamot, pompelmo, limon.
Notat e zemrës: piperi sichuan, geranio.
Notat e mbylljes: Amberwood, vetiver, patchouli dhe oliban.

Hermes

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Hermes - Terre D'Hermès Eau...

12 000 Lekë 11 000 Lekë