Montale Oud Tobacco EDP (unisex)

13 000 Lekë

Montale Oud Tobacco EDP (unisex)

Oud Tobacco EDP intrigon me akordet e tij Tonka - Tobacco. 

Oudi nga Malajzia, është kombinuar guximshëm me nota portokalli dhe bergamoti, të ëmbëlsuar me dardhë dhe fik mesdhetar. 

Përbërja gjeniale dhe sensuale e irisit, jaseminit egjiptian dhe paçulit jep një ndjesi shpimi gjilpërash. Notat e lëkurës, vanilja, rrushi i kuq dhe myshku i bardhë krijojnë akordet e fundit dhe ngrohin lëkurën.

Montale është një nga markat më të jashtëzakonshme të parfumeve në botë.

Pierre Montale, parfumieri, ka krijuar parfume për familjen mbretërore saudite, për shumë vite. Parfumet Montale janë të veçanta për Agarwood ose oud, i cili është pak i njohur në perëndim. 

Kompozimet e tij magjepsëse e kanë bërë Montale një nga markat më të njohura të parfumeve luksoze. Aromat Montale përbëhen nga lëndët e para më të çmuara në përqendrime të larta. Shishja e aluminit është zhvilluar veçanërisht për të garantuar që parfumi të ruhet për një kohë të gjatë në një vend të errët, ku drita është armiku kryesor i parfumeve dhe esencave të rralla.

Let the compliments flow!

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Montale Oud Tobacco EDP...

13 000 Lekë