• -500 Lekë
  • Ruaj 500 Lekë

Swiss Arabian Shaghaf Oud Abyad EDP (M)

6 500 Lekë
7 000 Lekë
Vëllimi
  • 75 ml
Sasia
3
out of stock

Swiss Arabian Shaghaf Oud Abyad - Një aromë magjepsëse

Nëse jeni në kërkim të një arome luksoze, të ngrohtë me një prekje ekzotike, Swiss Arabian Shaghaf Oud Abyad mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet. Kjo aromë është një përzierje e pasur e notave pikante dhe drusore, me një nuancë me agrume për t'i mbajtur gjërat të freskëta. Në këtë artikull, ne do t'i hedhim një vështrim më të afërt Shaghaf Oud Abyad dhe do të eksplorojmë se çfarë e bën atë një aromë kaq unike.

Prezantimi

Shaghaf Oud Abyad është një aromë nga Swiss Arabian, një markë që prodhon parfume që nga viti 1974. Swiss Arabian është e vendosur në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe është e njohur për aromat e saj luksoze dhe ekzotike. Shaghaf Oud Abyad nuk bën përjashtim dhe është një nga aromat më të njohura të markës.

Notat

Notat në Shaghaf Oud Abyad janë ato që e bëjnë atë një aromë kaq unike dhe magjepsëse. Le të hedhim një vështrim më të afërt në shënimet dhe çfarë kontribuojnë ato në aromën:

Shënimet kryesore

Rigon

Farërat Pimento

Bergamot

Notat e sipërme janë ato që nuhatni së pari kur spërkatni aromën. Farat e rigonit dhe pimentos i japin aromës një goditje pikante, ndërsa bergamoti shton një notë të freskët agrume që balancon ngrohtësinë e erëzave.

Shënime të mesme

Mirrë

Opoponax

Qelibar

Olibanum

Agrumet

Notat e mesme janë ato që i japin aromës trupin dhe karakterin e saj. Myrrh, opoponax dhe olibanum janë të gjitha rrëshira që janë përdorur në parfumeri prej shekujsh dhe i japin aromës një aromë të thellë, drunore dhe pak të tymosur. Qelibari shton një notë të ngrohtë dhe të ëmbël, ndërsa agrumet e mbajnë aromën të freskët dhe të ndritshme.

Shënimet bazë

Tymi

Agarwood (Oud)

Lëkurë

Druri i sandalit

Patçuli

Notat bazë janë ato që mbeten në lëkurën tuaj pasi notat e sipërme dhe të mesme të jenë avulluar. Tymi dhe druri i agarit (udi) i japin aromës një aromë të pasur, tokësore dhe pak kafshërore. Lëkura shton një prekje luksi dhe sofistikimi, ndërsa druri i sandalit dhe patchouli i japin aromës një fund kremoz dhe pak të ëmbël.

Performanca

Për sa i përket performancës, Shaghaf Oud Abyad është një aromë që zgjat disa orë dhe ka një silazh të moderuar. Kjo do të thotë që ai projekton mirë pa qenë dërrmues. Është një aromë e gjithanshme që mund të hidhet si në ambiente zyrtare ashtu edhe në përditshmëri, megjithëse anon pak më shumë drejt anës zyrtare.

Konkluzioni

Swiss Arabian Shaghaf Oud Abyad është një aromë që me siguri do të tërheqë vëmendjen. Përzierja e saj unike e notave pikante, drusore dhe agrumore e bën atë të dallohet nga aromat e tjera në treg. Nëse jeni duke kërkuar për një aromë luksoze dhe ekzotike që do t'ju bëjë të ndiheni të sigurt dhe të sofistikuar, Shaghaf Oud Abyad mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Swiss Arabian Shaghaf Oud...

7 000 Lekë 6 500 Lekë