Mancera Wild Leather EDP (unisex)

14 000 Lekë
Vëllimi
  • 120 ml
Sasia
1
out of stock

Mancera Wild Leather - Nje arome e eger

Mancera është një shtëpi aromatike e veçantë që ka fituar popullaritet vitet e fundit për aromat e saj luksoze dhe me cilësi të lartë.

Ndër ofertat e tyre, Mancera Wild Leather është një aromë e spikatur që ka marrë shumë vëmendje nga entuziastët e parfumeve.

Në këtë artikull, ne do t'i hedhim një vështrim të thellë lëkurës së egër Mancera, profilin e saj të aromës, performancën e saj dhe vlerën e saj të përgjithshme për para.

Hyrje

Eshtë një aromë e lëshuar në vitin 2014 nga shtëpia franceze e parfumeve Mancera. Është një aromë unisex që ka fituar një reputacion për profilin e saj unik dhe tërheqës të aromës.

Aroma është e njohur për notat e saj të guximshme, por të rafinuara, lëkure që janë të përziera me një sërë përbërësish të tjerë për të krijuar një aromë komplekse dhe të veçantë.

Në këtë artikull, ne do të eksplorojmë aspekte të ndryshme të Lëkurës së egër Mancera, duke përfshirë profilin e saj të aromës, performancën, shkathtësinë, paketimin dhe vlerën e përgjithshme për para.

Parfumet Mancera: Një përmbledhje e shkurtër

Mancera është një markë aromash luksoze që u themelua në vitin 2008 nga Pierre Montale, një parfumer francez i njohur për përdorimin e përbërësve me cilësi të lartë dhe kombinimet unike të aromave. Marka është e njohur për aromat e saj të pasura që janë të dizajnuara për jetëgjatësi dhe shumë të përqendruara.

Parfumet e Mancera krijohen duke përdorur një kombinim të teknikave tradicionale dhe moderne të parfumerisë, duke rezultuar në aroma klasike dhe bashkëkohore. Marka është veçanërisht e njohur për përdorimin e përbërësve ekzotikë dhe të rrallë, të cilët u japin aromave të tyre një karakter të veçantë dhe luksoz.

Mancera Wild Leather - Profili i parfumit

Mancera Wild Leather është një aromë që është krijuar për të ngjallur shpirtin e ashpër dhe të pazbutur të shkretëtirës. Aroma është ndërtuar rreth një note qendrore prej lëkure, e cila është e përzier me një sërë përbërësish të tjerë për të krijuar një aromë komplekse dhe shumëdimensionale.

Shënimet kryesore

Nota e sipërme e lëkurës së egër Mancera është bergamoti sicilian i cili i jep aromës një hapje të freskët.

Shënimet e zemrës

Në zemër të aromës, nota e lëkurës është e kombinuar me patchouli, trëndafil bullgar dhe vjollcë, duke i shtuar kompleksitet aromës.

Shënimet bazë

Notat bazë të Lëkurës së egër Mancera përfshijnë qelibar, lëkurë, dru guaiac, myshk të bardhë dhe myshk lisi, të cilat i japin aromës një tharje të ngrohtë dhe sensuale.

Performanca dhe jetëgjatësia

Një nga aspektet më mbresëlënëse të Mancera Wild Leather është jetëgjatësia dhe performanca e saj. Aroma është tepër e qëndrueshme, me një projeksion që mund të zgjasë deri në 12 orë në lëkurë.

Për sa i përket silazhit, lëkura e egër Mancera ka një projeksion mesatar deri në të rëndë, duke e bërë atë një aromë që është më e përshtatshme për mot më të freskët dhe raste zyrtare.

Lëkurë e egër Mancera - Shkathtësi

Ndërsa Mancera Wild Leather tregtohet kryesisht si një aromë për meshkuj, profili i aromës së saj unisex e bën atë të përshtatshëm për këdo që shijon aromat e guximshme dhe të dallueshme. Aroma është mjaft e gjithanshme për t'u veshur në raste të ndryshme, por është më e përshtatshme për mot më të freskët dhe ngjarje zyrtare.

Mancera Wild Leather është një aromë që ka të ngjarë të tërheqë vëmendjen dhe komplimente, kështu që mund të mos jetë zgjidhja më e mirë për ata që preferojnë të fluturojnë nën radar. Megjithatë, për ata që duan të dallohen dhe të bëjnë një deklaratë me aromën e tyre, Mancera Wild Leather është një zgjedhje e shkëlqyer.

Mancera Wild Leather - Paketimi dhe prezantimi

Wild Leather vjen në një shishe të zezë elegante dhe elegante me thekse ari, duke i dhënë asaj një pamje luksoze dhe të sofistikuar. Paketimi është minimalist dhe i nënvlerësuar, duke e lejuar vetë aromën të zërë qendër.

Shishja është e lehtë për t'u përdorur dhe vjen me një grykë spërkatës që jep një mjegull të hollë aromash. Paketimi dhe prezantimi i Mancera Wild Leather janë në përputhje me estetikën e përgjithshme të markës, e cila thekson luksin, rafinimin dhe ekskluzivitetin.

Mancera Wild Leather - Value for Money

Nuk është një aromë e lirë, por ka një çmim konkurues për një aromë të veçantë. Duke pasur parasysh cilësinë e përbërësve të përdorur, si dhe jetëgjatësinë dhe performancën e aromës, Mancera Wild Leather përfaqëson vlerë të mirë për paratë.

Ndërsa sigurisht që ka aroma më pak të shtrenjta në treg, pak mund të përputhen me kompleksitetin dhe veçantinë e Mancera Wild Leather. Për ata që kërkojnë një aromë me cilësi të lartë që do të dallohet nga turma, Mancera Wild Leather është një zgjedhje e shkëlqyer.

Mancera Wild Leather - Krahasimi me parfume të tjera lëkure

Mancera Wild Leather nuk është e vetmja aromë lëkure në treg, por është një nga më të dallueshmet dhe më të paharrueshmet. Krahasuar me aromat e tjera të lëkurës, Mancera Wild Leather është më e guximshme dhe më komplekse.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Mancera Wild Leather EDP...

14 000 Lekë