• Në ofertë!
  • -15%
  • Ruaj 15%

Yves Saint Laurent Y Le Parfum (M)

12 325 Lekë
14 500 Lekë

E hedhur në treg në vitin 2021, Y Le Parfum, është një nga fragrancat më të reja nga YSL. Fragranca vjen në versionin më intens dhe më të këndshëm të parfumeve të mëparshëm Y EDT dhe Y EDP.
Një nga parfumet më të mirë dhe më të vlerësuar. Nëqoftëse se keni provuar versionet EDT dhe EDP me versjonin e ri Y Le Parfum do të gjeni fragrancën ideale.

Parfumi hapet me notat e kombinuara frutore të mollës, pompelmos dhe xhinxherit. Në zemër të fragrancës janë kombinuar notat floreale të salvias dhe livandos. Mbyllja e parfumit bëhet intense dhe sensuale falë kombinimit të notave drusore të drurit të kedrit dhe patchoulit me akordet e fasules tonka dhe olibanos.

Referencat specifike

Yves Saint Laurent Y Le...

14 500 Lekë 12 325 Lekë