• -5 000 Lekë
  • Ruaj 5 000 Lekë

Memo Irish Leather EDP (unisex)

19 000 Lekë
24 000 Lekë
Vëllimi
  • 75 ml
Sasia
0
out of stock

Memo Irish Leather : Një udhëtim në aromë me manaferrat e dëllinjës, lëkure, mate, qelibar dhe fasule Tonka

Në këtë artikull, ne do t'ju çojmë në një udhëtim nuhatës në botën e Memo Irish Leather, një aromë që ka rrëmbyer zemrat e shumë njerëzve me kombinimin e saj unik të aromave. Nga notat freskuese të kokrrave të dëllinjës deri te përqafimi i ngrohtë i lëkurës, prekja gjallëruese e matesë, joshja ekzotike e qelibarit dhe ëmbëlsia ngushëlluese e fasules tonka, Memo Irish Leather është një aromë që tregon një histori bindëse me çdo spërkatje. Bashkohuni me ne ndërsa gërmojmë në detajet e ndërlikuara të kësaj arome, duke eksploruar notat individuale që bashkohen për të krijuar këtë aromë magjepsëse.

Preludi aromatik: Berries dëllinjë

Udhëtimi ynë i nuhatjes fillon me notat e freskëta dhe gjallëruese të kokrrave të dëllinjës. Këto xhevahire të vogla blu-jeshile prezantojnë një aromë freskuese dhe disi të drurit, duke vendosur skenën për shtresat e kompleksitetit që pasojnë. Kokrrat e dëllinjës janë të njohur për aftësinë e tyre unike për të zgjuar shqisat, duke i bërë ato një zgjedhje të përshtatshme për shënimet e hapjes së Memo Irish Leather. Ndërsa spërkatni aromën, do të vini re menjëherë shpërthimin e dëllinjës, e cila ngjall imazhin e një pylli të harlisur të mbushur me aromën tokësore të pemëve me gjelbërim të përhershëm.

Zemra e Elegancës: Lëkurë

Ndërsa aroma qetësohet, zemra e Memo Irish Leather shpaloset me prezantimin e një prej përbërësve më klasikë dhe të përjetshëm të aromës - lëkurës. Notat e lëkurës në aromat kanë një histori të gjatë, duke simbolizuar sofistikimin dhe luksin. Në Memo Irish Leather, nota e lëkurës është e nuancuar bukur, duke kapur thelbin e lëkurës së veshur mirë dhe të imët. Ky shënim i shton thellësi dhe karakter aromës, duke ngjallur imazhe të librave të vjetër të lidhur me lëkurë dhe xhaketa lëkure të veshura mirë. Është zemra e aromës që vërtet përcakton veçantinë e Memo Irish Leather.

Intriga ekzotike: Mate

Duke kaluar në shtresën tjetër të kësaj kryevepre të nuhatjes, ne ndeshemi me notën intriguese të mate. Mate, që rrjedh nga gjethet e bimës yerba mate, sjell një cilësi ekzotike dhe pak bimore në Memo Irish Leather. Ai shton një prekje të gjelbër dhe të tokës, duke e bërë aromën të ndjehet aventureske dhe e paparashikueshme. Mate shton një kthesë unike në zemrën e aromës së dominuar nga lëkura, duke krijuar një kontrast harmonik që ju bën të ktheheni për më shumë.

Ngrohtësia joshëse: qelibar

Amber, një element kryesor në shumë aroma, shfaqet si akti i radhës në profilin e aromës së lëkurës "Memo Irish Leather". Qelibar është sinonim i ngrohtësisë, sensualitetit dhe joshjes. Në këtë aromë, qelibar vepron si një urë lidhëse midis freskisë së dëllinjës, thellësisë së lëkurës dhe ekzotizmit të materit. Ai e mbështjell përdoruesin në një përqafim komod, duke lënë një gjurmë të aromës së tij të ëmbël dhe rrëshirë që zgjat dhe magjeps.

Përqafimi i ëmbël: Fasulja Tonka

Së fundi, aroma përfundon me notën e ëmbël dhe rehatuese të fasules tonka. Fasulja Tonka është një përbërës i gjithanshëm në parfumeri, e njohur për aromën e saj të ngrohtë, të ngjashme me vaniljen, me një nuancë delikate bajame. Në Memo Irish Leather, i shton një dimension të butë dhe kremoz aromës, duke e rrumbullakosur bukur përbërjen. Fasulja Tonka lë një përshtypje të këndshme dhe të qëndrueshme që balancon në mënyrë të përsosur elementët më intensivë të aromës.

Memo Irish Leather është një simfoni harmonike e këtyre elementeve dalluese, me çdo notë që kontribuon në narrativën e përgjithshme të aromës. Fillon me një shpërthim freskie, shndërrohet në një histori lëkure të përjetshme, prezanton një nuancë aventure, sjell ngrohtësi tërheqëse dhe përfundon me një përqafim të ëmbël e ngushëllues. Kjo aromë është një udhëtim ndijor që me siguri do të lërë një përshtypje të qëndrueshme.

Konkluzioni

Memo Irish Leather është një aromë që kombinon me mjeshtëri manaferrat e dëllinjës, lëkurën, maten, qelibarin dhe kokrrën tonka për të krijuar një eksperiencë tërheqëse dhe unike të nuhatjes. Shtresat e saj komplekse tregojnë një histori freskie, sofistikimi, aventurë, ngrohtësie dhe ëmbëlsie. Kjo aromë nuk është thjesht një aromë; është një udhëtim nuhatës, një rrëfim ndjellës i kapur në një shishe.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

1. Çfarë e bën Memo Irish Leather të dallohet nga aromat e tjera?

Memo Irish Leather shquhet për shkak të kombinimit të tij unik të kokrrave të dëllinjës, lëkurës, matës, qelibarit dhe kokrrave tonka, duke krijuar një profil aromash komplekse dhe tërheqëse.

2. A është Memo Irish Leather i përshtatshëm si për meshkuj ashtu edhe për femra?

Po, Memo Irish Leather është një aromë unisex që mund të shijohet nga individë të të gjitha gjinive.

**3. Sa zgjat aroma e Memo Irish Leather?

Memo Irish Leather ka jetëgjatësi të shkëlqyer dhe aroma e saj mund të zgjasë deri në 8-10 orë në lëkurë, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për t'u veshur gjatë gjithë ditës.

Memo

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Memo Irish Leather EDP...

24 000 Lekë 19 000 Lekë