• -15%
  • Ruaj 15%

Lalique Sweet Amber EDP (W)

16 150 Lekë
19 000 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
0
out of stock

Lalique Sweet Amber Eau de Parfum, pjesë e koleksionit Les Compositions Parfumées, është hedhur në treg në vitin 2018. Parfumieri i kësaj fragrance ështe Philippe Romano.

Një parfum per femra, i ëmbël, i papërmbajtshëm, sa do t'ju ngacmojë shqisat me delikatesën e saj, e cila krijohet në mes të një vorbulle me petale lulesh.

Aromë e shijshme që shkakton varësi. Prezantimi i kesaj arome fillon me tuberozën dehëse, jaseminin dhe luleve të portokallit.

Në bazën e fragrances, e cila dallohet e fundit dhe shumë ngadalë, do të ndjeni aromën e pastër dhe të ajrosur të Galaxolide, drurit të sandalit dhe vaniljes.

Një nga xhevahiret e koleksionit Lalique Les Compositions Parfumées, me 12 krijime, është aroma Lalique Sweet Amber. Emëruesi i përbashkët i të gjitha këtyre aromave është shpirti inovativ dhe frymëzimi nga alkimia e parfumerisë, bizhuterive dhe krijimit të kristalit.

Parfumi Sweet Amber është një bashkim i përbërësve natyralë dhe molekularë që bashkohen për të krijuar këtë fragrancë argëtuese, femërore dhe elegante.

Lalique

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Lalique Sweet Amber EDP (W)

19 000 Lekë 16 150 Lekë