Disa nga fragrancat më të mira Calvin Klein për meshkuj.

visibility149 Views comment0 comments person Posted By: KH list In: Këshilla

Disa nga fragrancat më të mira Calvin Klein për meshkuj.

Ndiheni mirë, i respektuar, inteligjent dhe i sigurtë. Këto cilësi ofrojnë fragrancat Calvin Klein.

Sigurisht, ka shumë fragranca të ndryshme Calvin Klein dhe secila është krijuar në mënyrën e saj unike. Secili prej parfumeve më poshtë bashkon gjithçka që një mashkull duhet të jetë.

Nëse jeni duke kërkuar për një element kryesor zyre të vitit 2022 ose kërkoni për një parfume të ri për të plotësuar pushimet tuaja të radhës, këtu do të gjeni të gjitha opsionet më të mira nga marka Calvin Klein për t'iu përshtatur personalitetit tuaj.

Lexoni për të gjitha aromat më të mira të Calvin Klein në treg.

1. Calvin Klein Eternity For Man  është një lloj fragrance "menjëherë nga takimi i bordit te rezervimi i darkës". Është i gjithanshëm dhe relaksues- një aromë që nxjerr atmosfera të ftohta dhe biseda të përzemërta. Kjo është kolonja më e mirë Calvin Klein për djemtë e qetë në të 20-at ose 30-at e tyre që thjesht duan të mbajnë një aromë të mirë pa menduar shumë.

Notat e tij prej agrumesh aromatike sigurojnë një aromë të thjeshtë por efektive që pret me durim të arrihet vetëm pasi të keni rregulluar kravatën dhe lidhni këpucët.

I Ngjashëm me: Cool Water nga Davidoff Cologne, Joop by Joop!, Chrome by Azzaro 

2. Calvin Klein - Ck One EDT (Unisex)

Calvin Klein Ck One është një antistres. Kjo aromë është e përshtatshme për çdo sezon. Është një fragrancë që do ta përdorni në pranverë po aq sa në dimër. E lehtë për t'u veshur, por stimuluese me notat e saj të limonit dhe nenexhikut, është aroma e erës nëpër flokët tuaj ose ndjesia e çarçafëve të freskët pambuku pas një dushi fraskues. Është një aromë ikonë dhe mbi të gjitha parfumi më i mirë cilësi-çmim. Një nga aromat më të mira të Calvin Klein për t'u bërë dhuratë.

I Ngjashëm me: Boss No. 6 nga Hugo Boss, Azzaro nga Azzaro, Drakkar Noir nga Guy Laroche

3.Calvin Klein Obsession

Obsession nga Calvin Klein është i ngrohtë, i errët dhe i vrullshëm. Një fragrancë për tu përdorur gjatë mbrëmjes në një event ose në një takim të këndshëm me miqtë. Kjo kolonjë e ndërlikuar ka erë pothuajse dekadente me karakteristikat e saj të gjalla. Obsession u krijua fillimisht si një aromë për ditën, së bashku me shoqëruesin e saj më të errët, Obsession Night, i rezervuar për mot më të freskët dhe mundësi kërkimi emocionesh. Por notat e kanellës, arres moskate, qelibarit dhe patchoulit të Obsession e bëjnë këtë kolonë po aq të përshtatshme për mbrëmje. Jetëgjatësia e tij mbresëlënëse e mban Obsession në mendjen e partnerit tuaj gjatë gjithë mbrëmjes.

I ngjashëm me: Paul Sebastian Cologne nga Paul Sebastian, The One Cologne nga Dolce & Gabbana, Armani Code nga Giorgio Armani.

4. Calvin Klein - Ck Be EDT (Unisex)

Ndërsa Calvin Klein Ck Be është zyrtarisht një aromë unisex, ajo anon shumë në fundin mashkullor të spektrit, duke e bërë atë një nga kolonjet më të mira Calvin Klein për meshkujt që kërkojnë diçka pak më të lehtë se zakonisht. Ck Be është e rafinuar, një aromë e fortë me bazë jeshile me akorde druri, aromatike. 

Kjo është një kolonjë për jashtë, ideale për një shëtitje në ajer të pastër. Thithni atë ajër të freskët dhe me vesë përreth dhe prisni që notat e sipërme të dëllinjës, livandës dhe mentes.

I Ngjashëm me: Jean Paul Gaultier nga Jean Paul Gaultier, L'eau D'issey (issey Miyake) nga Issey Miyake, Versace Pour Homme Dylan Blue Cologne nga Versace.

5.Calvin Klein Euphoria EDP

Është pothuajse e pamundur të mos ju pëlqejnë notat e freskëta por pikante të Calvin Klein Euphoria. Euphoria është një nga aromat më të njohura të Calvin Klein dhe vjen me një rrymë nëntokësore misterioze. Gjithnjë lozonjare. Është më e përshtatshme për meshkujt në të 20-at ose 30-at e tyre falë shpirtit të lirë dhe të harmonive karizmatike. Xhenxhefili, speci dhe kamoshi i mbajnë gjërat interesante ndërsa kjo aromë zhvillohet në lëkurë.

I Ngjashëm me: 1 milion nga Paco Rabanne, 212 nga Carolina Herrera, Terre D'hermes nga Hermes

6.Calvin Klein - Ck One Shock EDT

Ndryshe nga akordet e tij pikante, të duhanit, Calvin Klein Ck One Shock është padyshim një aromë rinore. Por është e rëndë me një silazh mbresëlënës, që sjell kujtime dhe dëfrim në çdo drejtim. Kjo aromë përdoret më së miri në pranverë dhe në vjeshtë, kur notat e saj prej agrumeve të klementinës dhe kastravecit të freskët kombinohen me kardamomin dhe piperin e ëmbël dhe pikant. Ck One Shock njihet gjerësisht si një nga parfumet CK me vlerë më të mirë me jetëgjatësinë e saj mbresëlënëse dhe një notë përfundimtare gjithnjë e më të lehtë me nuancën e pijeve energjike që i shton një dozë kafeine ditës suaj.

Ngjashëm me: Angel nga Thierry Mugler, Emblema Montblanc nga Mont Blanc, Polo Cologne nga Ralph Lauren

7. Calvin Klein - Ck One Gold

Calvin Klein Ck One Gold është një parfumë ikonë. Është i shkëlqyeshëm dhe i sigurt në vetvete.

CK One Gold është një aromë e fuqishme që ka arome pak më të shtrenjtë falë përzierjes së saj të kujdesshme të nerolit, jaseminit dhe drurit guaiac. Gjithçka rreth kësaj fragrance Calvin Klein është mbresëlënëse, nga shishja e saj transparente e zhytur në bojë ari deri te përzierja e qetë dhe sensuale brenda. Kjo është një aromë klasike Calvin Klein me një përfundim të ëmbël dhe të stilit të lartë. Është gjithashtu një nga aromat më të mira të Calvin Klein kur doni të bini në sy.

I Ngjashëm me: Acqua Di Selva nga Visconte Di Modrone, Kanoe nga Dana, Pierre Cardin nga Pierre Cardin

Cila është fragranca juaj e preferuar Calvin Klein?

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published
E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë January February March April May June July August September October November December