• -1 600 Lekë
  • Ruaj 1 600 Lekë

Yves Saint Laurent Mon Paris EDP (W)

9 900 Lekë
11 500 Lekë
Vëllimi
  • 50 ml
Sasia
4
out of stock

Mon Paris Eau De Parfum nga YSL, një fragrancë femërore, sinonim i dashurisë. Një histori pa rregulla, e çmendur dhe impulsive.
E hedhur në treg në vitin 2016, Mon Paris është krijuar nga Olivier Cresp, Harry Fremont dhe Dora Baghriche.
Ideal për përdorim të përditshëm dhe për raste të veçanta.
Fragranca hapet me notat frutore të dardhës, portokallit, bergamotit kalabrez, luleshtrydhes dhe lampone. Në zemër të parfumit kombinohen akordet floreale të peonias, jaseminit, zambakut dhe luleve të portokallit.
Mbyllja sensuale e parfumit karakterizohet nga notat drusore të kedrit, patchoulit, gjetheve të patchoulit Indonezian, myshkut të bardhë, vaniljes dhe ambroxian.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Yves Saint Laurent Mon...

11 500 Lekë 9 900 Lekë