Swiss Arabian Shaghaf Oud EDP (unisex)

6 700 Lekë
Vëllimi
  • 5ml
  • 75 ml
Sasia
12
out of stock

Swiss Arabian Shaghaf Oud është një aromë luksoze dhe magjepsëse që është frymëzuar nga arti tradicional i parfumerisë së Lindjes së Mesme.

Shaghaf Oud është një aromë komplekse që përbëhet nga shumë nota të ndryshme për të krijuar një aromë të pasur dhe të qëndrueshme. Aroma hapet me notat e sipërme të bergamotit, limonit dhe shafranit, të cilat ofrojnë një fillim të shndritshëm dhe pikant të aromës. Zemra e aromës përbëhet nga notat e trëndafilit, dru agar (e njohur edhe si oud) dhe dru sandali, të cilat krijojnë një aromë të ngrohtë, drunore dhe lulesh. Baza e aromës përbëhet nga nota të thella dhe të pasura të myshkut, qelibarit dhe vaniljes, të cilat ofrojnë një përfundim të butë dhe sensual të aromës.

Swiss Arabian Shaghaf Oud është projektuar si për meshkuj ashtu edhe për femra dhe është ideale për raste të veçanta dhe evente në mbrëmje. Aroma ka një jetëgjatësi afatgjatë dhe një silazh të moderuar deri në të rëndë, duke e bërë atë ideale për ata që duan të bëjnë një deklaratë të guximshme me aromën e tyre. Aroma është e vendosur në një shishe qelqi elegante, me një dizajn të ndërlikuar të frymëzuar nga motivet tradicionale të Lindjes së Mesme, duke e bërë atë një shtesë mahnitëse për çdo koleksion aromash.

Si përfundim, Swiss Arabian Shaghaf Oud është një aromë vërtet luksoze dhe magjepsëse që ofron një pamje unike dhe të sofistikuar të artit tradicional të parfumerisë. Me përzierjen e tij komplekse të notave, Shaghaf Oud ofron një aromë të pasur dhe afatgjatë, e cila është e përkryer për raste të veçanta dhe ngjarje mbrëmjesh. Pavarësisht nëse jeni burrë apo grua, arabishtja zvicerane Shaghaf Oud është një aromë që me siguri do të lërë një përshtypje të qëndrueshme.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Swiss Arabian Shaghaf Oud...

6 700 Lekë

Related articles on blog