Montale Red Vetiver EDP (unisex)

13 000 Lekë

Zbulo Montale Red Vetiver - Një aromë klasike me një prekje moderne

Prezantimi

Montale Red Vetiver është një aromë që mishëron kombinimin perfekt të aromave klasike dhe moderne.

Montale Red Vetiver - Notat

Vetiveri përdoret shpesh si një notë bazë në parfume, duke i shtuar thellësi dhe kompleksitet një aromë. Grejpfruti, nga ana tjetër, është një notë e lartë e shndritshme dhe freskuese që i shton një aromë një cilësi të këndshme dhe ngritëse. Kombinimi i vetiverit dhe grejpfrutit krijon një përzierje unike të notave tokesore dhe agrumeve.

Për të balancuar notat e sipërme të agrumeve, piperi shpesh i shtohet zemrës së aromës. Piperi i zi shton një prekje pikante, ndërsa piperi rozë shton një ëmbëlsi delikate. Kedri, me aromën e tij të drunjtë dhe pak të tymosur, është një tjetër notë bazë që shoqërohet mirë me vetiverin. I shton një prekje ngrohtësie dhe thellësie aromës.

Peru Balsam është një përbërës rrëshirë që përdoret shpesh si fiksues në parfume, duke ndihmuar në mbajtjen e aromës së bashku dhe zgjatjen e jetëgjatësisë së saj. Ajo gjithashtu shton një aromë të ëmbël dhe pak të ngjashme me vaniljen në përzierje. Së fundi, paçuli është një tjetër notë bazë që përdoret shpesh në parfume. Ka një aromë të thellë, tokësore që kombinohet mirë me notat drusore dhe të tymosur të vetiverit dhe kedrit. Kombinimi i këtyre përbërësve krijon një aromë komplekse dhe të sofistikuar që është njëkohësisht freskuese dhe e ngrohtë.

Perfekte për çdo rast

Montale Red Vetiver është një aromë e gjithanshme që mund të hidhet në çdo ambient. Kombinimi i saj unik i notave tokësore, pikante dhe agrumeve e bëjnë atë një aromë vërtet të paharrueshme që me siguri do të tërheqë vëmendjen.

Përfundimi - Pse Montale Red Vetiver është një aromë e domosdoshme

Si përfundim, Montale Red Vetiver është një aromë që kombinon  klasiken me modernen, duke e bërë atë të përsosur për këdo që dëshiron një aromë të gjithanshme dhe të qëndrueshme. Përzierja unike e vetiverit Haitian, notave të agrumeve, zemres pikante dhe notat e ngrohta bazë e bëjnë atë një aromë të domosdoshme për këdo që dëshiron të bëjë një deklaratë me aromën e tyre.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Montale Red Vetiver EDP...

13 000 Lekë