Montale Orange Aoud EDP (unisex)

13 000 Lekë

Montale Orange Aoud - Një aromë që flet vetë

Jeni duke kërkuar për një aromë që është unike dhe e sofistikuar? Kjo aromë është krijuar për të magjepsur shqisat tuaja dhe për t'ju lënë të ndiheni të sigurt dhe elegante.

Hyrje në Montale Orange Aoud

Montale është një markë aromash luksoze që ka bërë bujë në industrinë e parfumeve prej vitesh. Orange Aoud është një nga aromat e tyre më të shitura, dhe për arsye të mirë. Me përzierjen e saj komplekse të notave, kjo aromë është e guximshme dhe e rafinuar.

Cilat janë notat kryesore?

Notat e sipërme të Montale Orange Aoud përfshijnë dru agar (ud), bergamot dhe shafran. Agarwood është një dru i rrallë dhe i çmuar që njihet për aromën e tij të pasur dhe drusore. Bergamoti i shton aromës një notë të ndritshme, agrumore, ndërsa shafrani i jep një aromë të ngrohtë dhe pikante.

Cilat janë notat e mesme?

Notat e mesme të Montale Orange Aoud përfshijnë manushaqe, trëndafil dhe paçuli. Vjollca i shton aromës një notë kremoze dhe floreale, ndërsa trëndafili i shton një aromë klasike, romantike. Paçuli shton një aromë të thellë dhe tokësore që balancon notat e luleve.

Cilat janë notat bazë?

Notat bazë të Montale Orange Aoud përfshijnë lëkurën, myshk lisi, myshkun e bardhë dhe dru sandali. Lëkura i shton një aromë të pasur, kafshërore aromës, ndërsa myshku i dushkut shton një aromë druri. Myshku i bardhë shton një notë të pastër dhe të freskët, ndërsa druri i sandalit shton një aromë të ngrohtë, kremoze që rrethon aromën.

Pse të zgjidhni Montale Orange Aoud?

Montale Orange Aoud është një aromë që flet vetë. Është një aromë komplekse dhe e sofistikuar. Pavarësisht nëse jeni duke shkuar në një takim të parë ose do të merrni pjesë në një event me kravata të zeza, kjo aromë do të lërë një përshtypje.

Aromë me jetëgjatësi

Një nga gjërat më të mira të Montale Orange Aoud është jetëgjatësia e tij. Kjo aromë zgjat për orë të tëra në lëkurë, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për riaplikimin gjatë gjithë ditës.

Përshtatshmëria

Montale Orange Aoud është një aromë e gjithanshme që mund të hidhet në një sërë ambientesh. Është perfekt si për veshjen e ditës ashtu edhe për natën, dhe mund të hidhet gjatë gjithë vitit.

Përzierje unike e notave

Montale Orange Aoud është një aromë unike që nuk ngjan me asgjë tjetër në treg. Përzierja e tij e notave është e guximshme dhe e rafinuar, duke e bërë atë zgjedhjen perfekte.

Konkluzioni

Montale Orange Aoud është një aromë e guximshme dhe e rafinuar. Përzierja e saj komplekse e notave do t'ju bëjë të ndiheni të sigurt dhe elegante, pavarësisht se ku shkoni. Pra, pse të mos e provoni vetë dhe të shihni se për çfarë bëhet fjalë gjithë bujë?

Referencat specifike

Montale Orange Aoud EDP...

13 000 Lekë