• New

Lattafa Asad Zanzibar EDP (M)

5 900 Lekë

Lattafa Asad Zanzibar Eau de Parfum është një udhëtim magjepsës përmes shqisave, duke evokuar joshjen ekzotike të Ishujve të Erëzave. Kjo aromë kombinon me mjeshtëri notat aromatike dhe orientale për të krijuar një përvojë të paharrueshme nuhatjeje.

Notat kryesore: livando dhe piper i zi

Aroma hapet me një shpërthim freskie aromatike nga livando, e ndërthurur pa probleme me aromën pikante, gjallëruese të piperit të zi. Kjo dyshe dinamike vendos skenën me një hyrje energjike dhe intriguese, duke premtuar një aromë që evoluon bukur me kalimin e kohës.

Notat e mesme: Ujë kokosi, Iris dhe kripë

Ndërsa shija fillestare zbutet, zemra e aromës zbulon një përzierje të shkëlqyer të ujit të kokosit dhe irisit. Uji i kokosit jep një ëmbëlsi delikate ujore që është edhe freskuese dhe qetësuese, ndërsa irisi shton një nuancë të sofistikuar lulesh pluhur. Një nuancë kripe në notat e mesme ngjall një fllad nga oqeani, duke shtuar një prekje freskie të shndritshme që ju transporton në brigjet e Zanzibarit të mbuluara nga dielli.

Notat bazë: Vanilje & Temjan

Tharja është një përfundim luksoz dhe sensual i vaniljes kremoze dhe temjanit të pasur. Vanilja siguron një bazë të ëmbël, të ngrohtë dhe rehatuese, ndërsa temjani shton një thellësi të tymosur dhe rrëshirë që mbetet në mënyrë joshëse në lëkurë. Ky kombinim siguron një sillazh afatgjatë dhe të paharrueshëm, duke lënë një gjurmë joshjeje të parezistueshme kudo që të shkoni.

Silazhi dhe Performanca

Lattafa Asad Zanzibar krenohet me sillazh mbresëlënës, duke krijuar një prani të dukshme por të rafinuar. Performanca e aromës është e jashtëzakonshme, duke ofruar jetëgjatësi që siguron që aroma të mbetet e gjallë dhe tërheqëse gjatë gjithë ditës dhe gjatë natës. Qoftë i veshur për një rast të veçantë apo si një parfum i përditshëm, ky Eau de Parfum premton të jetë një shoqërues i vazhdueshëm, duke evokuar shpirtin ekzotik dhe luksoz të Zanzibarit me çdo spritz.

Kënaquni me elegancën nuhatëse të Lattafa Asad Zanzibar dhe lëreni përzierjen e tij magjepsëse të notave t'ju çojë në një parajsë ishullore, ku çdo moment është një aventurë për shqisat.

Lattafa

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Lattafa Asad Zanzibar EDP (M)

5 900 Lekë