Attar Khaltat Night EDP (unisex)

15 000 Lekë

Attar Khaltat Night: Një simfoni aromatike

Attar Khaltat Night është një aromë magjepsëse që kombinon një përzierje harmonike të notave për të krijuar një përvojë nuhatjeje si asnjë tjetër. Me përbërjen e tij të pasur me kanellë, qershi, vanilje, paçuli, mollë të kuqe dhe myshk të bardhë, ky parfum josh shqisat dhe lë një përshtypje të qëndrueshme. Në këtë artikull, ne thellojmë nuancat e Natës së Attar Khaltat, duke eksploruar shënimet e saj, profilin e aromës, përfitimet, teknikat e aplikimit dhe më shumë.

Kuptimi i shënimeve Attar Khaltat Night

kanellë

Kanella i shton ngrohtësi dhe erëza Natës së Attar Khaltat, duke i dhënë aromës një aromë ngushëlluese dhe tërheqëse. Aroma e tij e pasur dhe e ëmbël përmirëson përbërjen e përgjithshme, duke krijuar një ndjenjë rehati dhe joshjeje.

Qershia

Nota e qershisë në Natën Attar Khaltat prezanton një ëmbëlsi frutash që balancon erëzën e kanellës. I jep një freski të këndshme aromës, duke ngjallur imazhe të qershive të pjekura dhe të shijshme në një ditë vere.

Vanilje

Vanilja i jep një ëmbëlsi kremoze Natës së Attar Khaltat, duke i dhënë aromës një cilësi luksoze dhe të këndshme. Aroma e saj e butë dhe rehati shton thellësi dhe pasuri, duke e bërë aromën jashtëzakonisht tërheqëse.

Patçuli

Patchouli sjell një element prej dheu, druri në Natën Attar Khaltat, duke e mbështetur përbërjen me aromën e tij të veçantë. Aroma e saj komplekse shton thellësi dhe kompleksitet, duke krijuar një ndjenjë misteri dhe intrigash.

molle e kuqe

Nota e kuqe e mollës në Natën Attar Khaltat ofron një ëmbëlsi të freskët dhe me lëng që ndriçon profilin e përgjithshëm të aromës. Ai shton një prekje freskuese, që të kujton mollët e sapo zgjedhura në një kopsht frutor.

Musk i bardhë

Myshku i bardhë formon bazën e Natës Attar Khaltat, duke dhënë një joshje të butë, sensuale që mbetet në lëkurë. Aroma e saj e pastër dhe me myshk rrit jetëgjatësinë e aromës, duke siguruar që ajo të zgjasë gjatë gjithë ditës.

Eksplorimi i profilit të aromës

Attar Khaltat Night krenohet me një profil të sofistikuar aromash që kombinon ëmbëlsinë e qershisë dhe vaniljes me ngrohtësinë e kanellës dhe paçulit. Shtimi i mollës së kuqe shton një freski frutash, ndërsa myshku i bardhë jep një nuancë sensuale. Së bashku, këto nota krijojnë një aromë magjepsëse që është edhe dehëse dhe elegante.

Përfitimet e përdorimit të  Attar Khaltat Night

Aromë me jetëgjatësi

Profili unik dhe i veçantë i aromës

I gjithanshëm për veshjen e ditës ose të mbrëmjes

Plotëson një sërë rastesh dhe disponimi

Paketim i përshtatshëm për udhëtime për aplikim në lëvizje

Si të aplikoni Attar Khaltat Night

Për të përjetuar ndikimin e plotë të Natës së Attar Khaltat, aplikoni një sasi të vogël në pikat e pulsit si kyçet e dorës, qafa dhe prapa veshëve. Lëreni aromën të zhvillohet dhe të shpaloset natyrshëm, duke zbuluar shtresat e saj komplekse me kalimin e kohës.

Këshilla për të maksimizuar jetëgjatësinë

Shtresim me locion trupi ose xhel dushi të përshtatshëm

Shmangni fërkimin e kyçeve pas aplikimit

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë larg nga rrezet e diellit direkte

Përsëriteni sipas nevojës gjatë gjithë ditës për një përvojë të vazhdueshme aromatike

Ku të blini Natën Attar Khaltat

Attar Khaltat Night është i disponueshëm për blerje në internet përmes shitësve të zgjedhur me pakicë dhe butikëve të aromave. Për më tepër, mund të gjendet në dyqane të specializuara që ofrojnë parfume të veçanta dhe aroma luksoze.

konkluzioni

Attar Khaltat Night është një aromë magjepsëse që mahnit shqisat me përzierjen e saj të ndërlikuar të notave. Nga ngrohtësia e kanellës deri tek ëmbëlsia e qershisë dhe vaniljes, çdo element harmonizohet për të krijuar një aromë joshëse dhe të paharrueshme. Qoftë e veshur gjatë ditës apo për evente në mbrëmje, Attar Khaltat Night lë një përshtypje të qëndrueshme që mbetet shumë kohë pasi të jetë aplikuar.

Attar

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Attar Khaltat Night EDP...

15 000 Lekë