Montale Bakhoor EDP (unisex)

13 000 Lekë

I magjepsur nga një ritual shekullor i parfumeve, që vjen nga fiset nomade arabe të Lindjes së Mesme, Pierre Montale ka krijuar BAKHOOR.

Një krijim i papërpunuar dhe i egër, i frymëzuar nga temjani tradicional, i djegur për të çliruar aromat e rrëshirës. Dru sandali, dru i parfumuar dhe vajra natyralë. Një copëz tymi që ngrihet në qiell, një ftesë për të zbuluar aromat mistike të Orientit, intriguese dhe magjepsëse.

Parfum Niche nga Brandi Montale, e krijuar në vitin 2018 nga Pierre Montale.

Parfum me nota të theksuara drusore, për ti dhënë fragrancës intensitetin aq shumë të kërkuar.

Përbërsit e parfumit:

Nota drusore, inçes, rrëshirë, dru sandali dhe olibano.

Let the compliments flow!

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Montale Bakhoor EDP (unisex)

13 000 Lekë