Parfume per femra Burberry  10 fragrancat më të mira

Parfume per femra Burberry 10 fragrancat më të mira

Categories : Brands
star
star
star
star
star

Top 10 parfume per femra Burberry

I përjetshëm, thelbësor dhe padyshim britanik, parfumi Burberry përmbledh një bukuri unike që premton një shpërthim të stilit të lezetshëm për vajzat. Brand me një arkiv mbresëlënës, me më shumë se 80 parfume. Kjo shtëpi luksoze e modës dhe furnizues i aromave të jashtëzakonshme është një zgjedhje për çdo moshë. Të gjitha aromat më të mira të Burberry kanë aftësinë t'ju çojnë dorë për dore, në një festë në kopsht, në një shëtitje nën shi nëpër Londër ose në një ditë vere me shpërthime dielli. 

Parfumi më i mirë Burberry? nuk mund ta veçojme. Por lexoni për disa nga aromat tona të preferuara nga ky brand. Kemi zgjedhur për ju 11 parfume per femra nga Burberry.

1. Burberry -For Women EDP

Është një parfum i pasur dhe i plotë, një përzierje e shijshme që kombinon një spektër të tërë notash që disi mbeten të thjeshta. Është një aromë që tregon një histori, për çdo person që e hedh atë, një aromë që nuk ndjek thjesht një rrugë lineare nga notat e sipërme deri tek notat bazë. Përdoreni këtë parfum dhe prisni një udhëtim të gjatë nëpër toka të zhytura në pjeshkë dhe kajsi pikante, të lyera me jasemin dhe myshk, dhe në mbyllje me vanilje, kedër dhe myshk. 

I prodhuar në vitin 1995, është një vepër magjike në botën e parfumeve. 

I ngjashëm me: L'instant nga Guerlain, Anais Anais nga Cacharel, Mitsouko nga Guerlain

2. Burberry - Her EDP

Shënoi një fillim të ri në botën e Burberry Fragrance. I hedhur ne treg në vitin 2018, ky parfum frutash, i butë dhe i ëmbël ishte i pari që erdhi me paketimin e ri të markë. Po aq e lëmuar dhe e butë sa ajo që është brenda. Ajo është një shpërthim dielli i energjisë rinore. Ky është padyshim një parfum i përshtatshëm për shëtitjet e fundjavës dhe veshjen tuaj të preferuar verore. Spërkateni një ose dy herë dhe transportojeni veten në fushat me luleshtrydhe, mjedra, vjollce dhe jasemin. Një aromë e paharrueshme, e veçantë, me një bazë kremoze të papërmbajtshme dhe një ADN unike. 

I ngjashëm me: Cinema parfume nga Yves Saint Laurent, Fidji nga Guy Laroche, Paris Parfume nga Yves Saint Laurent

3. Burberry - London For Her EDP

Ka të bëjë me finesën. Arome lulesh, por është më e lehtë dhe më e shndritshme, falë akordeve të luleve të bardha dhe nuancave të agrumeve. Si të gjitha fragrancat Burberry, edhe London For Her e bën veten të njohur menjëherë. Tepër dhe intensive, ju duhet vetëm një sprucim i shpejtë për t'ju përgatitur për ditën. Çdo sprucim, vjen i ngarkuar me një shpërthim të guximshëm të vetëbesimit, i përshtatshëm për mëngjeset kur keni nevojë për një ndihmë shtesë energjie të bukur dhe femërore.

I ngjashëm me:  Madame Rochas nga Rochas, Opium nga Yves Saint Laurent, Noa nga Cacharel

4. Burberry - My Burberry EDP

Është i sofistikuar dhe me klas. Parfume per femra me aromë afatgjatë, është argëtuese dhe profesionale në të njëjtën kohë. Është gjithashtu tepër i gjithanshëm. Bizelet e ëmbla dhe bergamoti të tërheqin dorën drejt një arome të gatshme për verën, ndërsa notat bazë të paçulit, myshkut dhe lëkurës e bëjnë atë po aq të përshtatshëm për ditët e ftohta e të dimrit. Këtu vjen edhe një pjesë e frymëzimit për këtë parfum - palltoja kult e markës Burberry dhe një kopsht britanik pas shiut të dendur.

I ngjashëm me: satis nga Givenchy, Rive Gauche nga Yves Saint Laurent, Eden nga Cacharel

5. Burberry - Touch EDP

Ecni nëpër rrugët e Parisit në mendjen tuaj dhe aroma që shoqëron ato ëndrra me sy do të jetë pothuajse padyshim Burberry Touch. I butë dhe delikat, Touch është një variacion i zbutur i personalitetit simpatik të Burberry, me më pak tërheqje në fytyrën tuaj dhe më shumë fokus në notat e shijshme, të ndërlikuara dhe të këndshme të aromës që kërcejnë rreth jush në çdo hap. Ky parfum është me lule dhe drurë, me trëndafil, zambak të luginës dhe jasemin që thurin fije të padukshme magjie me qartësi ngushëlluese.

Shënimet bazë këtu janë po aq ngushëlluese sa një përqafim nga një i dashur, i krijuar për t'ju inkurajuar me kujdes në një mënyrë që të ndiheni të sigurtë dhe të mbrojtur. Ndjeni aromën e kedrit, myshkut dhe vaniljes në të njëjtën mënyrë si një filxhan qetësues kakao.

I ngjashëm me: Kenzo Amour nga Kenzo, Emporio Armani nga Giorgio Armani, First Parfume nga Van Cleef & Arpels

6. Burberry - Body

E butë sensuale dhe joshëse, ky parfume per femra do t'ju lërë të ndiheni pothuajse të ekspozuar. Është një lëkurë e dytë, seksi që ngrohet në diçka intime. Është gjithashtu parfumi i përsosur nëqoftëse nuk dëshironi diçka shumë të fuqishme, Burberry Body është powdery dhe kremoz, një aromë që do ta spërkatni automatikisht pas dushit për ta ndjerë pak më shumë pastërtinë. Mendoni feminitetin e përulur, të pastër, por me më shumë ngrohtësi dhe ftesë delikate. Por si të gjithë parfumet Burberry, Body tregon një histori me notat e tij. Është kompleks dhe i butë, me notat e sipërme të pelinit, pjeshkës dhe frezias që hapin ngadalë rrugën për notat e mëtejshme të drurit të sandalit, myshkut dhe qelibarit. 

I ngjashëm me: Diva nga Ungaro, Lheure Bleu nga Guerlain, Fidji nga Guy Laroche

7. Burberry - Weekend EDP

"Pranvera në një shishe" është ndoshta mënyra më e saktë për të përmbledhur Burberry Weekend. Kjo aromë që duket se mbush atë ndjenjë euforie që vjen me zgjimin e freskët në mëngjesin e së shtunës. Parfum per femra me një aromë mbresëlënëse, aq më tepër një aromë që do ta spërkatni lehtë disa herë për një shtesë klas, të freskët dhe të thjeshtë në pamjen tuaj. Minioneta dhe portokalli qetësojnë butësisht lëkurën, ndërsa notat e mesme të nektarinës, zymbylit blu dhe luleve të pjeshkës ju bëjnë të ndiheni të lehtë dhe të freskët. Kjo aromë me lule, funksionon mirë në çdo kohë të vitit. 

I ngjashëm me: Paloma Picasso nga Paloma Picasso, Paris nga Yves Saint Laurent, Boucheron nga Boucheron

8. Burberry - My Burberry Blush Eau de Parfum

I ri dhe i thartë, parfume per femra My Burberry Blush është motra rinore e shumë aromave të tjera të njohura të Burberry. L My Burberry Blush është kombinimi i rafinuar dhe delikat i atyre shijeve të shijshme të kombinuara me një fund me lule. Nuk është një aromë për të mitur, por zakonisht preferohet nga të rinjtë. Njëlloj si të pini çaj frutash të ftohtë në një mbrëmje vere, My Burberry Blush është i destinuar për stinët e ngrohta, të veshur me rrobat tuaja të preferuara. Ekspertojnë shpërthime të rënda të shegës dhe limonit të ndjekura nga një dozë e thjeshtë dhe e pastër wisteria dhe jasemini. Është kjo e fundit që ngjitet me besnikëri orë pas ore - diçka që siguron pozicionin e saj si një nga aromat më të mira Burberry. 

I ngjashëm me: Aromatics Elixir nga Clinique, Must De Cartier nga Cartier, Arpege nga Lanvin

9. Burberry - Brit for Her EDP

Mendoni për Burberry Brit në të njëjtën mënyrë që do të mendonit për humorin britanik: i mprehtë në fillim, i ndjekur nga nuanca më të buta dhe përfundime të këndshme. Kjo aromë pikante dhe me piper është krijuar për të përmbledhur ironinë britanike, të cilën e bën me akordet e bajames dhe një spërkatje sheqeri. Është konsideruar nga shumë si parfumi më i mirë Burberry dhe është ai që ju bën të hamendësoni duke lënë gjurmën e tij në mënyrë unike tek çdo person. Disa përdorues do të nxjerrin në pah notat e saj më të forta të gëlqeres dhe dardhës, ndërsa të tjerët do të thithin notat bazë të fasuleve Tonka dhe qelibarit. Kremoz dhe sensual, kjo është një aromë e ekuilibruar që plotëson çdo gjë që keni veshur. Dhe sillet në mënyrë të ngjashme, duke theksuar personalitetin tuaj.

I ngjashëm me: Eclat D'arpege nga Lanvin, L'air Du Temps nga Nina Ricci, Shalimar nga Guerlain

10. Burberry - My Burberry Black EDP

Një aromë e fortë me qelibar magjepsëse dhe emocionuese. I njohur si një nga parfumet më jetëgjatë të Burberry, kjo aromë ndihet edhe për shumë kohë pasi të keni dalë nga dhoma.

Share this content

Please log in to rate this article

Add a comment