6 top D&G fragrances

6 top D&G fragrances

Categories : Brands
star
star
star
star
star

6 fragrancat më të mira nga Dolce&Gabbana

Asnjë markë nuk mishëron luksin mesdhetar si Dolce & Gabbana. Ky brand i përsosur i modës italiane është një element i rëndësishëm në botën e aromave, me një gamë aromash të kuruara me kujdes, që secila performon me personalitete unike. 

Parfumet Dolce & Gabbana janë ndër aromat më magjepsëse në treg, duke u frymëzuar nga frutat dhe lulet italiane. Gama e aromave unike, me parfume për femra dhe parfume për meshkuj, që do të gjeni nga D&G, e merr frymëzimin e saj drejtpërdrejt nga stilet e jetesës aspiruese të dyshes themeluese Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana. 

Nuk jeni i sigurt se ku të filloni? Lexoni për të zbuluar aromën tuaj të re të preferuar në listën tonë të parfumeve më të mirë Dolce & Gabbana.

1. Dolce & Gabbana Dolce

Parfumi Dolce nga Dolce & Gabbana, një parfume per femra, me akorde myshku dhe lulesh e bën njëkohësisht të butë, të freskët dhe femërore. Kjo është një aromë e butë dhe luksoze, e preferuar e përhershme në botën e modës së lartë. Për shkak të përzierjes së notave të trëndafilit dhe notave mbështetëse, ajo kombinohet në mënyrë mahnitëse me aromat e tjera të dominuara nga trëndafili. Së pari do të admironi dizajnin e bukur të shisheve D&G përpara se ta gjeni veten të rrëmbyer nga përzieria e saj elegante e luleve të bardha dhe kashmirit. Aroma mbresëlënëse dhe jetëgjatësia ju lejojnë të spërkatni pak dhe të merrni shumë. Ju do të dëshironi ta përdorni këtë jo vetëm në trupin tuaj, por edhe në këllëfin tuaj të jastëkëve për një fund relaksues të ditës. Ky është një nga parfumet më të mirë të Dolce & Gabbana për t'u përdorur në mbrëmje. 

I ngjashëm me: Bright Crystal nga Versace, Eternity nga Calvin Klein, Alien nga Thierry Mugler

2. Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense

Nëse jeni adhurues i Dolce & Gabbana Light Blue, parfume per meshkuj, atëherë shpejt do të bini në dashuri me versionin e përmirësuar: Eau Intense. Kjo aromë përmirëson përzierien origjinale duke i dhënë asaj një nxitje të silazhit dhe fuqisë së shtuar. Është ndër parfumet më të mirë Dolce & Gabbana kur të duhet të biesh në sy. Disa njohës zgjedhin të kombinojnë Light Blue Eau Intense me një aromë plotësuese për të nxjerrë notat e saj të buta nga hija. Megjithatë, nuk kërkon ndihmë shtesë për të arritur notat e larta. Të përqendruara, notat e saj të sipërme verbojnë me një shkëlqim shtesë, ndërsa notat bazë të marigoldit, jaseminit dhe drurit qelibar qëndrojnë dhe kërkojnë vëmendje. 

I ngjashëm me: Parfumi Mitsouko nga Guerlain, Parfumi Rive Gauche nga Yves Saint Laurent, Parfumi Boss Femme nga Hugo Boss

3. Dolce & Gabbana Light Blue (Woman)

Light Blue nga Dolce & Gabbana, parfum per femra, është padyshim një nga aromat më të njohura për gratë që do të gjeni kudo. Dolce & Gabbana Light Blue është një përzierje me nota agrumesh dhe drusore. Është aroma e një krahu qetësues rreth shpatullës suaj ose një shall mëndafshi të butë mbi lëkurën tuaj. E krijuar për të ngjallur ndjesinë e një vere italiane, Light Blue ështé krijuar me nota të limonit sicilian dhe akorde molle mbi bazën e saj prej kedri dhe myshku. Ky është një nga parfumet më të mirë të Dolce & Gabbana për t'u përdorur në pranverë.

I Ngjashëm me: Euphoria nga Calvin Klein, Parfumi Lou Lou nga Cacharel, Parfumi Cinema nga Yves Saint Laurent

 4. Dolce & Gabbana The One

Dolce & Gabbana The One është një fiksim i përhershëm në mendjen tuaj. Është personi për të cilin nuk mund të ndaloni së menduari me ëndërr dhe kujtime të vazhdueshme gjatë gjithë ditës. Është i freskët dhe i lehtë falë përzierjes së tij me lule të bardha dhe me nuancë frutash.  Vetë përkufizimi i të veçantës, The One shkëlqen me një shkëlqim eterik që hipnotizon me një shikim të thjeshtë. Pjeshkë dhe litchi janë gjurmët delikate të lëna në hije nga akordet më të forta të portokallit, mandarinit dhe bergamotit. Notat bazë të qelibarit, myshkut dhe vetiverit shtojnë një përfundim simpatik. Kjo është një aromë për të cilën nuk do të mund të ndaloni së menduari. 

I ngjashëm me: Parfumi Miss Dior Blooming Bouquet nga Christian Dior, Parfumi Gucci Bamboo nga Gucci, Parfumi Fidji nga Guy Laroche

5. Dolce & Gabbana L'imperatrice 3

Parfumi L'imperatrice 3 nga Dolce & Gabbana është një bukuri e shkëlqyer me një përfundim elegant dhe të këndshëm. Është një fragrancë me aromë të gazuar i shërbyer në një gotë shampanje delikate, flluska të tejdukshme që ngrihen në sipërfaqe. L'imperatrice 3, i ngjashëm me një mirazh në horizont që kërcënon të zhduket menjëherë. Një nga parfumet më të mirë të Dolce & Gabbana për t'u veshur në fillim të vjeshtës, L'imperatrice 3 shkrihet në mënyrë të përkryer me ditët e freskëta dhe pikat e vesës në bar. Është gjithashtu aroma perfekte në listën tonë të parfumeve Dolce & Gabbana për kur jeni duke ndezur një romancë të re. 

I Ngjashëm me: Parfumi L'air Du Temps nga Nina Ricci, Alien nga Thierry Mugler, Parfumi Tresor nga Lancome 

6. Dolce & Gabbana The One Essence

Nëse po kërkoni të shtoni një aromë në koleksionin tuaj me një jetëgjatësi të pamposhtur, kjo është fragranca e duhur. 

Dolce & Gabbana The One Essence, parfume per femra, do të jetë obsesioni juaj i ri. Ai kërcen një xhaz të ngadaltë në ajër dhe shpërthen me një hap të shpejtë verbues kur vendoset në lëkurë. Magjepsëse dhe e përjetshme, The One Essence është një aromë me të cilën do të dashuroheni përsëri dhe përsëri. Është gjithashtu një nga aromat më të mira të Dolce & Gabbana. Përdoreni këtë fragrancë me masë, por shpesh. 

I Ngjashëm me: Parfum L'instant nga Guerlain, Parfum Organza nga Givenchy, Parfum L'air Du Temps nga Nina Ricci

Fragrances.al, parfumeri online ku do të gjeni parfume origjinale 100%.

Aroma të këndshme dhe autentike nga brandet më të mira.

Tek ne do të gjeni parfume per meshkuj dhe parfume per femra.

Dhuro një parfum, dhuro dashuri.

Na kontaktoni:

Insta: fragrances.al

Web: livechat

WhatsApp: +355683949552

Let the compliments flow!

Share this content

Please log in to rate this article

Add a comment