• -20%
  • Ruaj 20%

Tiziana Terenzi Chimarea Extrait de Parfum (unisex)

28 000 Lekë
35 000 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
1
out of stock

Eau de Parfum Chimaera, fragrancë elegante nga brandi italian Tiziana Terenzi është një simfoni e vërtetë aromatike që thekson personalitetin dhe shijen kërkuese.
Aroma komplekse dhe e shumëanshme nuk zbulon menjëherë të gjitha sekretet e saj, duke u shfaqur gradualisht me nota të reja dhe duke u mbështjellë me një aromë pikante stimuluese.
Në prekjen e parë të lëkurës, aroma luan me një notë tonike joshëse me aromë limoni, e cila plotësohet me nota sensuale prej dheu, piper i zi pikant dhe shafran i çmuar. Në zemër të përbërjes së parfumit ndërthuren notat e karafilit elegant, irisit, piperit të kuq, manjolia, mjalti, bozhure e harlisur dhe sherebelë e butë. Mbyllja e fragrancës përfaqësohet nga një kombinim i bërë nga benzoinë e lëngshme, balsam aromatik kanadez, karamel, dru kashmiri, lëkurë, labdanum, paçuli, pisha e freskët, duhan i fortë dhe oud elegant.
Tiziana Terenzi Chimaera është një kryevepër nuhatëse për njohësit e vërtetë të artit të parfumerisë së lartë.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Tiziana Terenzi Chimarea...

35 000 Lekë 28 000 Lekë