Lattafa Velvet Rose EDP (W)

4 400 Lekë

Lattafa Velvet Rose: Një Aromë për tu Kujtuar Në botën e aromave

Lattafa Velvet Rose qëndron si një testament i sofistikimit dhe elegancës. Ky parfum është më shumë se thjesht një aromë; është një përvojë që lë një përshtypje të zgjatur. Pavarësisht nëse po përgatitesh për një rast të veçantë apo për një natë jashtë, Lattafa Velvet Rose është shoqëruesi olfaktiv që ke kërkuar.

Notat e Sipërme: Një Fillim i Freskët Lattafa Velvet Rose hapet me një përzierje të freskueshme të trandafilave dhe patchouli. Këto nota të sipërme krijojnë një aromë intriguese dhe tonike florale dhe drusore. Kombinimi i trandafilave dhe patchouli përgatit skenën për një aromë që është e ftueshme dhe misterioze. Trandafili ofron një aspekt të ëmbël, floral, ndërsa patchouli shton thellësi dhe kompleksitet në përshtypjen fillestare. Është hyrja e përsosur në një aromë që është aq e shumëllojshme sa është edhe e kapshme.

Notat e Mesme:

Zemra e Parfumit Zemra e Lattafa Velvet Rose ështě aty ku magjia ndodh vėrtet. E pėrbėrė nga labdanumi dhe musku, ajo shton njė prekje ngrohtie dhe komoditeti nė aromė. Labdanumi ėshtė njė substancė rezinore me njė erė tė ėmbël dhe balsamike, duke i dhėnė parfumit njė cilėsi unike, tė ngjashme me qelibarin. Musku, nga ana tjetėr, ėshtė njė notė sensuale dhe shtazore qė rrit thellėsinė dhe pasurinė e aromės. Kėto nota tė mesme nxjerrin karakterin e parfumit dhe lėnė njė gjurmė tė paharrueshme kudo qė shkon.

Notat maze:

Njē Pērfundim i Ngrohtē Sipas progresit të ditēs ose natēs, Lattafa Velvet Rose tē çon nē njē udhētim drejt nje perfundimi te ngrohte dhe tokez. Notat bazike perbehen nga amberi dhe musku, duke ofruar nje tharje te gjate dhe te kenaqshme. Amberi eshte nje note e embel dhe rezinore qe shton nje ndricim te arte ne eren, duke te mbuluar ne ngrohtesi dhe nostalgji. Musku vazhdon te forcoje karakterin sensual dhe sofistikuar te parfumit. Se bashku, keto nota bazike sigurojne qe Lattafa Velvet Rose te zgjase gjate momenteve tuaja te vecanta.

Rastet e Pērshtatshme pēr Lattafa Velvet Rose Lattafa Velvet Rose ēshtē shoqëruesi i pērsosur pēr njē gamē tē gjerē rastesh. Nga darka romantike, eventet formale, ose thjesht nje natē jashte me miq, ky parfum ēshtē i mjaftueshem i shumëllojshem pēr t’u pērshtatur çdo skenari. Përzierja e tij florale dhe drusore e bën atē të pērshtatshme për veshjen gjatē ditēs dhe mbrēmjes. Lattafa Velvet Rose tē ndihmon tē dallosh dhe tē bēsh njē deklaratë, pavarësisht se ku shkon.

Pse Lattafa Velvet Rose Dallohet Ajo që e bën Lattafa Velvet Rose të dallohet në botën e aromave është kombinimi i saj unik i notave. Ajo përziehet pa probleme me elementet florale, drusore dhe balsamike, duke krijuar një erë që është e kapshme dhe e ngrohtë. Përdorimi i muskut dhe labdanumit në zemrën e parfumit e dallon atë, duke shtuar një dimension sensual dhe të ngrohtë që i pëlqen ndjenjave të tua më të thella.

Si të Aplikoni Lattafa Velvet Rose Për të shfrytëzuar sa më shumë këtë aromë të shkëlqyer, aplikojeni atë në mënyrë strategjike. Disa spritza në pikat e pulsit tuaj, siç janë kyçet e duarve dhe qafa, janë të mjaftueshme për të siguruar që aroma të mbetet gjatë gjithë ditës ose natës. Kujto se më pak është shpesh më shumë me parfumet. Lattafa Velvet Rose ështē i fuqishëm dhe i zgjatur, kështu që një aplikim i lehtë do t’ju mbajë duke ndieruar magjepsjen pa mbingarkuar ndjenjat tuaja.

Gjatėsia dhe Sillage Njė nga cilėsitė mė tė shėnuara tė Lattafa Velvet Rose ėshtė gjatėsia e saj. Ajo qėndron me ju pēr orė, duke siguruar qė tē mbeteni tērheqėse dhe tērheqėse. Sillage, ose projeksioni, ėshtė i duhuri, duke krijuar njė aureolė tē kėndshme pa qenė shumė e fuqishme. Ky balancim midis gjatėsisė dhe sillage bēn Lattafa Velvet Rose zgjedhjen ideale pēr ato momente tē veçanta kur doni tē lini njė pērshtypje tē zgjatur.

Lattafa

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Lattafa Velvet Rose EDP (W)

4 400 Lekë