Burberry Her Eau de Parfum për femra është një kombinim i shkëlqyer i luleve dhe frutave, nga jasemini dhe vjollca te rrushi, boronica, qelibari dhe myshku. 

Fragrancë e veçantë, e krijuar, në 2018, nga mjeshtri i parfumeve Francis Kurkdjian. 

Parfumi hapet me një breshëri të dendur manaferrash, me rrush pa fara, boronica dhe mjedër, të përqëndruara në një ëmbëlsi intensive, me lule frutash. Jasemini dhe vjollca delikate bashkohen me një akord të bardhë druri, duke hedhur aromën si një dritë verbuese që thellohet në qelibar të thatë dhe myshk pluhur në bazë për një parfum të guximshëm. 

Notat e hapjes: manaferra, rrushi i zi, luleshtrydhe, qershi, mandarina dhe limoni.

Notat e zemrës: jasemini dhe vjollca

Notat e bazës: myshk, vanilje, kashmir, nota drusore, qelibar dhe patchouli.

Let the compliments flow!

Burberry

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Burberry Her EDP (W)

12 000 Lekë