Al Haramain Amber Oud Black Edition EDP (unisex)

7 900 Lekë

Zbulimi i aromës enigmatike: Al Haramain Amber Oud Black Edition

Në fushën e parfumerisë, ekziston një botë aromash që magjepsin shqisat dhe lënë një përshtypje të qëndrueshme. Një kryevepër e tillë nuhatëse është Al Haramain Amber Oud Black Edition. Me një aromë që është një përzierje harmonike e kardamomit, grejpfrutit, livandës, luleve të portokallit, lëkures, qelibarit, benzoinës, ambergrisit dhe vetiverit, ky parfum ju çon në një udhëtim aromatik si askush tjetër. Bashkohuni me ne teksa hulumtojmë ndërlikimet e kësaj arome magjepsëse dhe zbulojmë sekretet e fshehura brenda çdo note.

Preludi: Shënimet kryesore

Kardamom - Një prelud pikant

Udhëtimi fillon me përqafimin pikant të kardamonit. Kjo notë e sipërme i shton një nuancë ngrohtësie dhe thellësie aromës, duke vendosur skenën për atë që do të vijë.

Grejpfrut - Një shpërthim agrumesh

Më pas, një shpërthim grejpfruti forcon shqisat me aromën e tij të këndshme dhe të gjallë. Ai i shton përbërjes një prekje freskie, duke siguruar që notat hapëse të jenë aspak magjepsëse.

Lavender - Prania qetësuese

Livando, me karakterin e saj qetësues dhe barishtor, gërshetohet në përzierje. Ajo vepron si një urë, duke kaluar nga pika pika e kardamonit dhe shija e grejpfrutit në zemrën e aromës.

Zemra: Shënime të mesme

Lulja e portokallit - Elegance me lule

Ndërsa gërmojmë më thellë në zemrën e Al Haramain Amber Oud Black Edition, aroma lulëzon me aromën magjepsëse të Lulëzimit të Portokallisë. Kjo notë lulesh shton elegancë dhe një prekje ëmbëlsie në përbërje.

Lëkura - Elementi sensual

Lëkura shfaqet si një notë e papritur, por e lezetshme. I jep parfumit një aspekt sensual dhe të tymosur, duke e bërë atë intrigues dhe kompleks.

Amber - Rrahjet e Zemrës

Amber zë vendin qendror në zemrën e aromës, duke siguruar një bërthamë të ngrohtë dhe rrëshirë. Ai harmonizon notat e ndryshme, duke krijuar një përvojë të pasur dhe luksoze të nuhatjes.

Finale: Shënime bazë

Benzoin - rrëshirë e ëmbël

Notat bazë janë aty ku aroma vazhdon dhe Benzoin hyn me cilësinë e tij të ëmbël rrëshirë. Ai shton thellësi dhe kompleksitet, duke lënë një përshtypje të qëndrueshme që është ngushëlluese dhe tërheqëse.

Ambergris - Prekja Detare

Ambergris, shpesh i përshkruar si me një aromë detare, i jep një dimension unik aromës. Ngjall imazhe të brigjeve të largëta dhe shton një element ujor intrigues.

Vetiver - Eleganca tokësore

Së fundi, Vetiver e mbështet kompozimin me elegancën e tij tokësore. Ofron një bazë solide për të gjithë aromën, duke siguruar që ajo të mbetet në lëkurë për orë të tëra.

Ndërsa përfundojmë udhëtimin tonë aromatik nëpër shtresat e Al Haramain Amber Oud Black Edition, na mbetet një aromë që është vërtet enigmatike dhe tërheqëse. Çdo notë luan një rol të rëndësishëm në krijimin e një arome komplekse, magjepsëse dhe të paharrueshme.

Në një botë të mbushur me aroma që vijnë dhe shkojnë, Al Haramain Amber Oud Black Edition qëndron si një testament i artit të parfumerisë. Është një aromë që sfidon konvencionet, duke ju ftuar të përjetoni një simfoni notash që kërcejnë në lëkurën tuaj.

Pse të presim? Hyni tani: Al Haramain Amber Oud Black Edition dhe filloni një udhëtim me aromë që është po aq unike sa ju.

Al Haramain

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Al Haramain Amber Oud Black...

7 900 Lekë