Valentino Born In Roma Intense Donna EDP (W)

13 500 Lekë
Vëllimi
  • 50 ml
Sasia
4
out of stock

Valentino Born In Roma Intense Donna

Valentino Born In Roma Intense Donna është një aromë që ka bërë bujë në industrinë e parfumeve për përzierjen e saj unike të notave lulesh, orientale dhe druri. Kjo aromë është zgjedhja perfekte për gratë që duan të bëjnë një deklaratë me aromën e tyre. Në këtë artikull, ne do t'i hedhim një vështrim më të afërt aromës, shënimeve të saj dhe asaj që e bën atë të dallohet nga parfumet e tjera në treg.

1. Hyrje

Valentino Born In Roma Intense Donna është një aromë që u lançua në vitin 2023. Ajo u krijua nga parfumieret, Amadine Clerc-Marie dhe Honorine Blanc. Aroma është pjesë e koleksionit Born In Roma nga Valentino, i cili është një për trashëgimi e shtëpisë së modës. Italiane.

2. Historia e Valentinos

Valentino është një shtëpi italiane e modës që u themelua në Romë në vitin 1960 nga Valentino Garavani. Marka u bë shpejt e njohur për modelet e saj magjepsëse dhe të sofistikuara, të cilat u veshin nga disa prej grave më ikonike të kohës, duke përfshirë Jacqueline Kennedy dhe Elizabeth Taylor. Sot, Valentino është një markë globale me dyqane në të gjithë botën.

3. Frymëzimi pas Born In Roma Intense Donna

Born In Roma Intense Donna u frymëzua nga qyteti i Romës, ku u themelua Valentino. Aroma kap thelbin e magjepsjes, sofistikimit dhe sensualitetit të qytetit. Aroma është gjithashtu një haraç për gruan moderne që është e sigurt, e pavarur dhe e patrembur.

4. Shënime aromatike

Valentino Born In Roma Intense Donna është një aromë orientale me lule me nota druri. Notat e sipërme përfshijnë vanilje boubon dhe amber. Notat e zemrës përfshijnë jasemine. Notat bazë përfshijnë benzoinë.

6. Jetëgjatësia dhe Silazhi

Valentino Born In Roma Intense Donna ka jetëgjatësi dhe silazh të shkëlqyer. Aroma mund të zgjasë deri në 8 orë në lëkurë dhe ka një silazh të moderuar deri në të fortë. Kjo do të thotë që ju mund ta vishni atë gjatë gjithë ditës dhe gjithsesi të keni erë të mrekullueshme.

7. Për kë është Valentino Born In Roma Intense Donna?

Valentino Born In Roma Intense Donna është një aromë që është e përkryer për gratë që duan të bëjnë një deklaratë me aromën e tyre. Është një aromë e sofistikuar dhe elegante që është e përkryer për raste zyrtare ose kur doni të ndiheni të sigurt dhe të fuqizuar.

8. Ku të perdoresh Valentino Lindur në Roma Intense Donna

Valentino Born In Roma Intense Donna është një aromë që është perfekte për çdo rast. Është një aromë e gjithanshme që mund të vishet në punë, darka apo edhe një natë me miqtë. Është një aromë që është perfekte për ata që duan të ndihen të sigurte dhe të fuqizuar.

9. Përfundim

Valentino Born In Roma Intense Donna është një aromë që shquhet për përzierjen e saj unike të notave lulesh, orientale dhe druri. Është një aromë që kap thelbin e qytetit të Romës dhe është e përkryer për ata që duan të bëjnë një deklaratë me aromën e tyre. Ka jetëgjatësi dhe silazh të shkëlqyer dhe mund të hidhet në çdo rast.

Valentino

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Valentino Born In Roma...

13 500 Lekë