Tiziana Terenzi Andromeda EDP (unisex)

26 000 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
0
out of stock

Zbulimi i Simfonisë Aromatike të Tiziana Terenzi Andromeda: Një Udhëtim Parfumi

Prezantimi

Kur bëhet fjalë për botën e parfumerisë, ka aromat, dhe më pas ka përvoja nuhatjeje që tejkalojnë kohën dhe hapësirën. Tiziana Terenzi Andromeda është padyshim një kryevepër e tillë. Në këtë eksplorim aromatik, ne thellohemi në notat magjepsëse që përbëjnë këtë aromë qiellore. Përgatituni për të nisur një udhëtim aromatike nëpër notat e sipërme, të mesme dhe bazë që e bëjnë Tiziana Terenzi Andromeda një mrekulli të vërtetë nuhatëse.

Preludi: Shënimet kryesore

Notat e sipërme të një arome janë si akordet hapëse të një simfonie. Ato janë përshtypja e parë, shpërthimi fillestar i aromës që mashtron shqisat tuaja dhe vendos skenën për simfoninë që do të vijë. Tiziana Terenzi Andromeda na zbukuron me notat e mëposhtme të sipërme:

Ylang-Ylang

Ylang-Ylang, një lule tropikale e lindur në Filipine, i jep Andromedës një aromë të ëmbël dhe ekzotike lulesh. Aroma e saj dehëse është e njohur për vetitë e saj afrodiziake, duke e bërë atë një zgjedhje magjepsëse për notat e sipërme.

Jasemini i ujit

Jasemini i ujit, i njohur gjithashtu si Wrightia Antidysenterica, i jep një nuancë të freskët, ujore parfumit. Kjo lule e bardhë delikate i shton përbërjes një prekje pastërtie dhe elegance.

Bergamot

Bergamot, një kënaqësi agrume, i jep Andromedës një notë të këndshme dhe emocionuese. Karakteri i saj i ndritshëm dhe me diell është si një rreze dielli në këtë aromë, duke ofruar një ndjenjë gëzimi.

Bari

Përfshirja e barit si notë e sipërme mund të duket jokonvencionale, por kontribuon në një dimension unik jeshil dhe tokësor në parfum. Ngjall ndjenjën e ecjes nëpër një livadh të harlisur në një ditë të ngrohtë vere.

Rrahjet e Zemrës: Notat e Mesme

Ndërsa shkojmë më thellë në udhëtimin nuhatës, notat e mesme shfaqen, duke zbuluar zemrën dhe shpirtin e Tiziana Terenzi Andromeda. Këto nota injektojnë thellësi dhe karakter në aromë:

Pjeshkë

Pjeshkë, me aromën e saj të lëngshme dhe të shijshme, i shton një aspekt frutash Andromedës. Ngjall një ndjenjë ëmbëlsie dhe sensualiteti, duke u ndërthurur pa probleme me notat e tjera të mesme.

Lulja e Dardhës

Lulja e Dardhës jep një notë delikate lulesh me një nuancë ëmbëlsie frutash. Ajo rrit elegancën dhe feminitetin e përgjithshëm të aromës.

zambak

Zambaku, një aromë lulesh klasike dhe e përjetshme, sjell një prekje pastërtie dhe hiri në Andromeda. Aroma e saj e ëmbël dhe eterike përzihet në mënyrë harmonike me notat e tjera të mesme.

Heliotrop i bardhë

White Heliotrope prezanton një aromë pluhuri dhe të ngjashme me bajamet në parfum. Kjo notë shton një cilësi kremoze dhe ngushëlluese, duke krijuar një ndjenjë nostalgjie.

Gjethja vjollce

Violet Leaf i ofron përbërjes një aromë të gjelbër dhe pak të drunjtë. Ofron një kontrast delikate me notat e luleve dhe frutave, duke i shtuar kompleksitet aromës.

Trëndafili Damask

Përfshirja e trëndafilit Damask në notat e mesme sjell një aromë të pasur dhe romantike lulesh në Andromeda. Ky varietet i hollë trëndafili është i njohur për aromën e tij të thellë dhe dehëse.

Finalja e Madhe: Shënime bazë

Notat bazë janë përshtypja e qëndrueshme e një arome, e ngjashme me finalen e madhe të një simfonie. Ato qëndrojnë në lëkurë, duke lënë një gjurmë të paharrueshme dhe joshëse. Tiziana Terenzi Andromeda e mbyll udhëtimin e saj aromatik me notat bazë të mëposhtme:

Druri lesh kashmiri

Druri lesh kashmiri i jep Andromedës një notë druri të ngrohtë dhe kadifeje. I shton thellësi dhe sofistikim aromës, duke krijuar një ndjenjë luksi.

Ebony

Ebony, me karakterin e tij të errët dhe ekzotik, fut në parfum një element misterioz dhe sensual. Është nota enigmatike që qëndron në sfond, duke shtuar intrigën.

Qelibar

Qelibar, shpesh i lidhur me sensualitetin dhe ngrohtësinë, i jep Andromedës një aromë të pasur dhe rrëshirë. Ajo rrit jetëgjatësinë e aromës, duke siguruar që ajo të qëndrojë gjatë gjithë ditës.

Fasule Tonka

Tonka Bean sjell një aromë të ëmbël dhe rehatuese në notat bazë. Aroma e saj si vanilje shton një prekje ëmbëlsie dhe kënaqësie, duke krijuar një ndjesi komode.

Vanilje

Vanilja, një aromë e dashur dhe e njohur, rrit ëmbëlsinë e përgjithshme të notave bazë të Andromedës. I jep aromës një pamje kremoze dhe të këndshme.

Kokosi

Kokosi shton një nuancë tropikale dhe kremoze në notat bazë, duke evokuar imazhe të plazheve me rërë dhe flladit të butë të oqeanit. Krijon një ndjenjë ikjeje dhe relaksi.

Sheqeri

Sheqeri, nota më e ëmbël nga të gjitha, i shton një prekje të ëmbël dhe lozonjare bazës së Andromedës. E rrumbullakos aromën me një ëmbëlsi të këndshme.

Konkluzioni

Tiziana Terenzi Andromeda nuk është thjesht një parfum; është një simfoni aromash, një udhëtim nëpër kozmosin nuhatës. Nga notat magjepsëse të sipërme që ju tërheqin, tek notat bazë të pasura dhe joshëse që lënë një përshtypje të pashlyeshme, kjo aromë është një përvojë si asnjë tjetër. Çdo notë kontribuon në një përbërje harmonike që është edhe magjepsëse dhe e paharrueshme.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Tiziana Terenzi Andromeda...

26 000 Lekë