Montale Full Incense EDP (unisex)

13 000 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
1
out of stock

Montale Full Incense - Një udhëtim aromatik në botën ekzotike të temjanit

Nëse jeni dikush që i pëlqen aromat ekzotike dhe misterioze të Lindjes, atëherë Montale Full Incense është aroma për ju. Montale, shtëpia franceze e parfumeve, ka krijuar një përzierje unike të temjanit, erëzave dhe drurit që ju çon në një udhëtim aromatik në botën ekzotike të temjanit.

Është një nga aromat më të njohura nga koleksioni Montale dhe ka marrë vlerësime të mira nga entuziastët e aromave në mbarë botën. Aroma është një odë e traditës së lashtë të djegies së temjanit, një praktikë që ka qenë pjesë e shumë kulturave për shekuj.

Shënime të plota të temjanit Montale

Montale Full Incense është një aromë që kombinon disa nota të pasura dhe rrëshirë për të krijuar një aromë komplekse dhe ekzotike. Në thelb të tij është temjani, një notë që është përdorur në ceremonitë shpirtërore dhe fetare për shekuj me radhë. Kjo plotësohet nga rrëshira elemi, një notë e freskët dhe balsamike që i shton thellësi dhe kompleksitet aromës. Labdanumi Francez, një notë e ëmbël dhe rrëshirë, rrit më tej kompleksitetin e aromës, ndërsa Virginia Cedar shton ngrohtësi dhe thellësi me profilin e saj drusor dhe aromatik. Së bashku, këto nota krijojnë një aromë të pasur dhe ekzotike, perfekte për ata që kërkojnë një aromë unike dhe të sofistikuar.

Montale Full Incense - Jetëgjatësia dhe Sillage

Montale Full Incense ka një jetëgjatësi dhe silazh të madh. Mund të zgjasë më shumë se 8 orë në lëkurë, dhe ka një silazh mesatar deri në të rëndë. Aroma është perfekte për muajt e ftohtë dhe mund të vishet për çdo rast.

Konkluzioni

Montale Full Incense është një aromë unike dhe ekzotike që është e përkryer për këdo që e pëlqen aromën e temjanit. Aroma është një përzierje e notave pikante, druri dhe rrëshirë, dhe është e përkryer për muajt e ftohtë. Aroma ka një jetëgjatësi dhe silazh të larte, dhe vjen në një paketim elegant. Nëse jeni duke kërkuar për një aromë me cilësi të lartë që do t'ju bëjë të dalloheni nga turma, atëherë Montale Full Incense është aroma për ju.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Montale Full Incense EDP...

13 000 Lekë