Montale Aoud Night EDP (unisex)

13 000 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
3
out of stock

Montale Aoud Night - Një aromë që ia vlen të provohet

Jeni në kërkim të një arome unike dhe luksoze që mund t'ju ngrejë disponimin dhe t'ju bëjë të dalloheni?

Mos shikoni më larg se Montale Aoud Nights. Kjo aromë e shkëlqyer nga shtëpia e Montale është një përzierje e përsosur e notave oud dhe lules që nxjerrin një ndjenjë ngrohtësie dhe sensualiteti.

Montale Aoud Night u krijua nga Pierre Montale, themeluesi i Montale Parfums. I frymëzuar nga udhëtimet e tij në Lindjen e Mesme, u përpoq të krijonte një aromë që kapte mistiken dhe joshjen e rajonit. 

Përbërësit kryesorë

Përbërësi kryesor në Montale Aoud Night është oud, një rrëshirë e rrallë dhe shumë e çmuar që vjen nga pema Agarwood.

I njohur për aromën e tij të tymosur, drunore dhe pak të ëmbël, oud është një element kryesor i aromave të Lindjes së Mesme. Në Aoud Night, ajo shoqërohet me nota lulesh si trëndafili, jasemini dhe irisi, të cilat shtojnë një prekje feminiteti dhe sofistikimi në aromë.

Profili i parfumit

Fragrancë komplekse dhe e sofistikuar që hapet me një shpërthim bergamoti dhe agrume, i cili shpejt ia lë vendin notave të tymosura dhe të drunjta të oud. Ndërsa aroma qetësohet, nota lulesh si trëndafili, jasemini dhe irisi shfaqen, duke i shtuar një prekje elegance dhe rafinimi aromës. Efekti i përgjithshëm është një aromë e ngrohtë dhe sensuale që është e përkryer për tu përdorur gjatë mbremjeve.

Performanca dhe jetëgjatësia

Një nga pikat kryesore të shitjes së Montale Aoud Night është jetëgjatësia e saj. Falë përqendrimit të lartë të vajrave aromatike, mund të zgjasë deri në 8 orë në lëkurë. Kjo do të thotë që mund ta aplikoni në mëngjes dhe të shijoni aromën e tij dehëse edhe në mbrëmje.

Është një aromë e gjithanshme që mund të vishet në një sërë ambientesh. Notat e saj të ngrohta dhe sensuale e bëjnë atë perfekt për mbrëmje, por mund të përdoret edhe gjatë ditës nëse aplikohet me masë. Për të përfituar sa më shumë nga Montale Aoud Night, aplikojeni atë në pikat tuaja të pulsit, si qafa, kyçet e dorës dhe prapa veshëve.

A është Montale Aoud Night një aromë unisex?

- Po, është një aromë unisex që mund të përdoret si nga meshkujt ashtu edhe nga femrat.

A është e përshtatshme për përdorim të përditshëm?

- Është një aromë e ngrohtë dhe sensuale e përshtatshme për veshjen e mbrëmjes. Megjithatë, mund të përdoret edhe gjatë ditës nëse aplikohet me masë.

Sa zgjat në lëkurë Montale Aoud Night?

-  Është një aromë afatgjatë që mund të zgjasë deri në 8 orë në lëkurë.

Cilat janë notat kryesore ?

- Notat kryesore janë oud, bergamot, trëndafili, jasemini dhe irisi.

Ku mund ta blej?

- Parfumi  është në dispozicion për t'u blerë website fragrances.al

Si përfundim, Montale Aoud Night është një aromë që është sa luksoze dhe e gjithanshme.

Përzierja e saj unike e notave ud dhe lules e bën atë një aromë të spikatur që është e përkryer për raste të veçanta dhe veshje në mbrëmje. Me performancën e tij afatgjatë, mund të jeni të sigurt se do të keni erë të mirë gjatë natës.

Referencat specifike

Montale Aoud Night EDP...

13 000 Lekë