Mancera Gold Aoud EDP (unisex )

13 000 Lekë
Vëllimi
  • 120 ml
Sasia
1
out of stock

Zbulimi i Magjepsjes së Mancera Gold Aoud: Eksplorimi i shënimeve të saj magjepsëse

Në fushën e aromave, ekziston një kryevepër që kapërcen të zakonshmen, një simfoni aromash që ngjall emocione dhe luks - Mancera Gold Aoud. Kjo aromë e shkëlqyer shfaq një përzierje të ndërlikuar notash që bashkohen në harmoni të përsosur, duke krijuar një përvojë shqisore si asnjë tjetër.

Prezantimi i Mancera Gold Aoud

Mancera Gold Aoud është më shumë se thjesht një aromë; është një udhëtim nuhatës që ju çon në një aventurë magjepsëse përmes notave të tij të ndryshme dhe magjepsëse. Nga notat e sipërme të gjalla dhe gjallëruese deri tek notat e mesme tërheqëse, dhe së fundi, notat bazë të qëndrueshme, kjo aromë përmbledh thelbin e elegancës dhe sofistikimit.

Shënimet e sipërme joshëse

Përshtypja fillestare e një arome është thelbësore dhe Mancera Gold Aoud e bën atë të paharrueshme me notat e saj magjepsëse të sipërme.

Agarwood (Oud): Shpirti i aromës, druri i agarit, i njohur gjithashtu si oud, nxjerr një aromë të pasur drusore që shton thellësi dhe joshje.

Portokalli Mandarin: Një shpërthim freskie agrume zgjon shqisat, duke dhënë një ton të gjallë dhe të gjallë.

Shafrani: Duke shtuar një prekje të pasurisë, shafrani i jep përbërjes ngrohtësi dhe një nuancë pikante.

Piper i zi: Një nuancë delikate pikante nga piperi i zi jep një atmosferë intrigash dhe kompleksiteti.

Bergamot: Aroma e ëmbël dhe pak me lule e bergamotit sjell një element të ndritshëm dhe ngritës në aromë.

Limoni: I shijshëm dhe i shijshëm, limoni kontribuon në një aspekt freskues dhe gjallërues.

Shënimet e mesme magjepsëse

Ndërsa aroma shpaloset, zemra zbulohet me nota të mesme magjepsëse që thurin një përrallë romantike dhe joshëse.

Trëndafili Bullgar: Aroma e përjetshme e trëndafilit bullgar shton një prekje romantike dhe elegance në përbërje.

Jasemini: Jasemini, me aromën e tij dehëse të luleve, jep një joshje dhe sensualitet të parezistueshëm.

Patçuli: E tokës dhe e drurëve, paçuli krijoi aromën dhe shton një ndjenjë thellësie dhe pasurie.

Shënimet bazë magjepsëse

Akti i fundit i kësaj arome përmban nota bazë që lënë një përshtypje të qëndrueshme, duke krijuar një ndjenjë ngrohtësie dhe sofistikimi.

Qelibar: Amberi mbështjell shqisat me ngrohtësinë e tij rrëshirë, duke krijuar një atmosferë ngushëlluese dhe tërheqëse.

Musk i bardhë: I butë dhe delikat, myshku i bardhë rrit sensualitetin dhe elegancën e aromës.

Druri i sandalit: Druri i sandalit kremoz dhe me dru ngjall qetësi dhe përsosje.

Kedri: Aromatik dhe pak i tymosur, druri i kedrit i shton misterin dhe thellësinë aromës.

Druri Guaiac: I mbushur me tym dhe lëkurë, druri guaiac shton një element të guximshëm dhe intrigues.

Vanilja Madagaskar: E ëmbël dhe ngushëlluese, vanilja e Madagaskarit jep një notë të butë dhe tërheqëse.

Lëkura: Lëkura ndjellëse dhe emocionuese, lëkura i shton aromës një prekje të sofistikimit dhe intrigës.

Krijimi i një udhëtimi nuhatës nga Mancera Gold Aoud

Mancera Gold Aoud është një simfoni notash që ju çon në një udhëtim ndijor, duke zbuluar aspekte të ndryshme të karakterit të saj ndërsa evoluon në lëkurën tuaj.

Pse spikat Mancera Gold Aoud

Ajo që e dallon Mancera Gold Aoud është mjeshtëria e saj e përpiktë dhe përzierja pa probleme e notave. Kjo aromë është një dëshmi e artit të parfumerisë, duke ofruar një përvojë unike dhe të paharrueshme.

Konkluzioni

Mancera Gold Aoud është më shumë se një aromë; është një shprehje e luksit, individualitetit dhe elegancës. Lëreni këtë simfoni magjepsëse të notave t'ju shoqërojë në aventurat tuaja të përditshme, duke lënë gjurmë të pashlyeshme kudo që të shkoni.

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Mancera Gold Aoud EDP...

13 000 Lekë