Flora nga Gucci, një fragrancë floreale për femra, e hedhur në treg në vitin 2010, vazhdon te jetë një nga parfumet më të pëlqyera për femra. 

Parfum elegant dhe modern, për përdorim të përditshëm por edhe për raste të veçanta.

Fragranca hapet me notat frutore të mandarinës dhe portokallit të kombinuara me aromën e kendshme te peonias.

Në zemër te parfumit gjejmë notat floreale te asmantos dhe  trëndafili, ndërsa në mbyllje notat drusore të sandalit dhe patchoulit thyen nga akordet e piperit të kuq.

Let the compliments flow!

Gucci

Referencat specifike

Gucci - Flora EDP (W)

10 900 Lekë