Davidoff The Game EDT (M)

4 500 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
1
out of stock

Davidoff The Game Eau De Toilette - Një aromë e guximshme dhe mashkullore

Kur bëhet fjalë për prezencë te meshkujt, asgjë nuk është aq thelbësore sa një aromë e mirë. Davidoff, një markë e njohur në botën e parfumeve, prezanton "The Game Eau De Toilette", një aromë që ngjall një ndjenjë aventure, emocioni dhe besimi. Le të hedhim një vështrim më të afërt se çfarë e bën Davidoff The Game një zgjedhje kaq popullore mes meshkujve.

Davidoff The Game - Hyrje

Davidoff The Game Eau De Toilette u lançua në vitin 2012 dhe shpejt u bë i preferuari në mesin e meshkujve që preferojnë aromat e guximshme dhe mashkullore. Parfumi u krijua nga parfumeri Bernard Ellena dhe përmban një përzierje unike të notave drusore dhe aromatike që krijojnë një aromë magjepsëse. Dizajni i shisheve është elegant dhe modern.

Notat e Aromës

Davidoff The Game Eau De Toilette përmban një kombinim unik notash. Aroma hapet me notat e sipërme të xhinit dhe kokrrave të dëllinjës, të cilat i japin aromës freskinë e saj fillestare. Notat e zemrës së irisit dhe drurëve të çmuar i shtojnë një prekje elegance aromës, ndërsa notat bazë të drurit ebony i japin asaj një bazë mashkullore dhe drusore.

Jetëgjatësia dhe Projeksioni

Një nga aspektet më të rëndësishme të çdo arome është jetëgjatësia dhe projeksioni i saj. Davidoff The Game Ujë Tualeti ka jetëgjatësi të shkëlqyer, që zgjat disa orë në lëkurë. Projeksioni i aromës është i moderuar, duke e bërë atë të përsosur si për rastet zyrtare ashtu edhe për përditë.

Rastet për t'u përdorur

Davidoff The Game Eau De Toilette është një aromë e gjithanshme që mund të përdoret në raste të ndryshme. Është e përkryer për një natë me miqtë, një ngjarje zyrtare, apo edhe një ditë të rastësishme. 

Davidoff The Game - Paketimi

Davidoff The Game Eau De Toilette vjen me një dizajn elegant dhe modern. Shishja është prej qelqi dhe ka një dizajn të zi dhe argjendi shumë elegant.

Si ta aplikojme Davidoff The Game

Për të përfituar sa më shumë nga Davidoff The Game, rekomandohet ta aplikoni atë në pikat e pulsit, si qafa, kyçet dhe gjoksi. Kjo do të lejojë që aroma të përzihet me vajrat natyralë të lëkurës dhe të krijojë një aromë unike për çdo individ.

Davidoff

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Davidoff The Game EDT (M)

4 500 Lekë