Burberry - Mr. Burberry EDP (M)

  9 900 Lekë

  Mr. Burberry, një fragrancë mashkullore, misterioze dhe sensuale e krijuar nga parfumieri Francis Kurkdjian dhe e hedhur në treg në vitin 2017. Fragrancë intense me nota drusore. Parfum i parezistueshëm, ideal për mbrëmjet dhe rastet e veçanta.

  Parfumi hapet me notat e freskëta të mentes, pompelmos dhe kardamonit. Në zemër të fragrancës kombinohen notat aromatike të livandës me akordet e arrës moskat dhe drurit të kedrit. Mbyllja bëhet më komplekse falë kombinimit të notave drusore të patchouli e sandalit me kanellën, qelibarin dhe benzoine.

  Let the compliments flow!

  Burberry

  Referencat specifike

  Burberry - Mr. Burberry EDP...

  9 900 Lekë