Acqua Di Parma Oud EDP (unisex)

20 900 Lekë
Vëllimi
  • 100 ml
Sasia
2
out of stock

Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum - Një aromë luksoze

Nëse jeni duke kërkuar për një aromë që mishëron luksin dhe sofistikimin, mos shikoni më larg se Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum. Kjo aromë është një përzierje përbërësish të shkëlqyer që do t'ju transportojë në një botë të pasurisë dhe kënaqësisë.

Në këtë artikull, ne do të eksplorojmë shumë aspekte të Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum, nga notat e saj ekzotike deri te paketimi elegant. Bashkohuni me ne ndërsa bëjmë një udhëtim nëpër botën e kësaj arome luksoze.

Marka Acqua Di Parma - Një trashëgimi e përsosmërisë

Acqua Di Parma është një brand aromash luksoze që u themelua në Itali në vitin 1916. Marka ka krijuar aroma të shkëlqyera për më shumë se një shekull dhe është e njohur për përkushtimin e saj ndaj cilësisë dhe mjeshtërisë.

Aromat e Acqua Di Parma janë krijuar duke përdorur përbërësit më të mirë dhe janë të paketuara në shishe elegante që janë një dëshmi e vëmendjes së markës ndaj detajeve. Përkushtimi i markës për përsosmërinë e ka fituar atë një ndjekës besnik të entuziastëve të aromave në mbarë botën.

Inspirimi për Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum

Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum është frymëzuar nga aromat ekzotike të Lindjes së Mesme. Aroma ofron një version te udit, një përbërës që vlerësohet shumë në botën e parfumerisë, së bashku me përbërës të tjerë ekzotikë si paçuli, koriandër dhe dru kedri.

Aroma feston luksin dhe kënaqësinë e Lindjes së Mesme. Përzierja e tij e përbërësve ekzotikë krijon një aromë komplekse dhe tërheqëse.

Profili i Acqua Di Parma Oud - Një përzierje përbërësish ekzotikë

Acqua Di Parma Oud është një aromë ekzotike dhe e sofistikuar. Notat e sipërme të aromës përfshijnë bergamot dhe portokall, të cilat i japin asaj një hapje të freskët me agrume.

Ndërsa aroma zhvillohet, ajo zbulon në notat e zemrës koriandrin, oudin, dhe amyris të cilat i shtojnë një prekje me erëza dhe i japin ngrohtësi aromës. Aroma bazohet nga notat e drurit te sandalit, drurit të kedrit, lëkurës, myshkut dhe paçulit, të cilat i japin asaj një aromë të thellë dhe luksoze.

Në përgjithësi, Acqua Di Parma është një aromë e fuqishme dhe e rafinuar, e përsosur për çdo rast.

Acqua Di Parma Oud - Paketim i thjeshtë por elegant

Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum vjen në një shishe të thjeshtë por elegante që është një dëshmi e përkushtimit të markës ndaj cilësisë dhe mjeshtërisë. Shishja është bërë prej xhami me cilësi të lartë dhe ka një dizajn të pastër, minimalist që është modern.

Si ta përdorni

Aroma përdoret më së miri në mbrëmje ose gjatë natës, pasi aroma e saj e thellë dhe luksoze është më e përshtatshme për këto kohë të ditës. Është gjithashtu një aromë më e përshtatshme për mot më të ftohtë, pasi notat e saj të ngrohta dhe pikante theksohen në temperatura më të ftohta.

Kur hidhni Acqua Di Parma Oud , është e rëndësishme ta aplikoni me masë. Aroma është e fuqishme, filloni me dy ose tre spërkatje dhe shikoni se si zhvillohet aroma në lëkurën tuaj.

Performanca - Një aromë që mban shumë

Acqua Di Parma Oud është një aromë që ka jetëgjatësi mbresëlënëse. Aroma do të zgjasë për disa orë në lëkurë, kështu që mund të jeni të sigurt se do të keni erë të mrekullueshme gjatë gjithë mbrëmjes.

Jetëgjatësia e aromës është për shkak të përqendrimit të lartë të vajrave aromatike. Parfumet e Eau De Parfum zakonisht kanë një përqendrim më të lartë të vajrave sesa llojet e tjera të parfumeve, kjo është arsyeja pse ato zgjasin më gjatë.

Çmimi - Një investim në luks

Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum është një aromë që është një investim i vërtetë në luks. Përbërësit me cilësi të lartë dhe jetëgjatësia mbresëlënëse e aromës e bëjnë atë t'ja vlejë për çmimin.

Aroma nuk është e lirë, është e rëndësishme të mbani mend se po paguani për cilësinë. Acqua Di Parma është një markë luksoze që është e përkushtuar ndaj përsosmërisë dhe aromat e saj krijohen duke përdorur përbërësit dhe mjeshtërinë më të mirë.

Ku të blini Acqua Di Parma Oud

Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum është në dispozicion në dyqanin tonë online fragrances.al. Ne ofrojmë çmimet më të mira të kombinuara me dorëzim të shpejtë dhe shërbim të shkëlqyer ndaj klientit.

FAQ

A është Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum i përshtatshëm për femra?

Ndërsa aroma anon kryesisht nga meshkujt, ajo mund të p;rdoret dhe nga femrat. Aroma e saj e sofistikuar dhe e rafinuar e bën atë një opsion të shkëlqyeshëm për këdo që i pëlqen aromat luksoze.

Sa zgjat aroma?

Acqua Di Parma Oud Eau De Parfum ka jetëgjatësi mbresëlënëse dhe mund të qëndrojë për disa orë në lëkurë.

A ia vlen çmimi aroma?

Po, përbërësit me cilësi të lartë dhe jetëgjatësia mbresëlënëse e aromës e bëjnë atë të vlefshëm investimin në luks.

Referencat specifike

Acqua Di Parma Oud EDP...

20 900 Lekë