Calvin Klein Women EDT (W)

6 900 Lekë
Vëllimi
  • 50 ml
Sasia
2
out of stock

Calvin Klein Woman, një fragrancë e re për femra, me nota floreale, frutore dhe drusore. Parfumi është hedhur në treg në vitin 2018 dhe është krijuar nga parfumierët Honorine Blanc dhe Annick Menardo.

Fragranca hapet me notat frutore të pompelmo, bergamotit dhe limonit të kombinuara me akordet e eukaliptusit dhe piperit të zi. Në zemër të parfumit kemi notat floreale të luleve të portokallit, magnolia, jaseminit dhe çajit jeshil të kombinuara me notat e frutave të pyllit.

Mbyllja e fragrancës është drusore dhe gjejm akordet e drurit të kedrit, miskut të bardhë dhe kashmirit të kombinuara me notat e ambroxianit dhe luleve të vjollcës.

Calvin Klein

Referencat specifike

Ndoshta mund të të pëlqejë edhe

Calvin Klein Women EDT (W)

6 900 Lekë