• -ALL1,600
  • Save ALL1,600

Yves Saint Laurent Mon Paris EDP (W)

ALL9,900
ALL11,500
VĂ«llimi
  • 50 ml
Quantity
4
Out-of-Stock

  • Free Delivery Free Delivery
  • Best Prices Best Prices
  • Support 24/7 Support 24/7

Mon Paris Eau De Parfum nga YSL, një fragrancë femërore, sinonim i dashurisë. Një histori pa rregulla, e çmendur dhe impulsive.
E hedhur në treg në vitin 2016, Mon Paris është krijuar nga Olivier Cresp, Harry Fremont dhe Dora Baghriche.
Ideal për përdorim të përditshëm dhe për raste të veçanta.
Fragranca hapet me notat frutore të dardhës, portokallit, bergamotit kalabrez, luleshtrydhes dhe lampone. Në zemër të parfumit kombinohen akordet floreale të peonias, jaseminit, zambakut dhe luleve të portokallit.
Mbyllja sensuale e parfumit karakterizohet nga notat drusore të kedrit, patchoulit, gjetheve të patchoulit Indonezian, myshkut të bardhë, vaniljes dhe ambroxian.

Specific References

You might also like

Yves Saint Laurent Mon...

ALL11,500 ALL9,900