• -15%
  • Save 15%

Lalique Sweet Amber EDP (W)

ALL16,150
ALL19,000
Vëllimi
  • 100 ml
Quantity
0
Out-of-Stock

  • Free Delivery Free Delivery
  • Best Prices Best Prices
  • Support 24/7 Support 24/7

Lalique Sweet Amber Eau de Parfum, pjesë e koleksionit Les Compositions Parfumées, është hedhur në treg në vitin 2018. Parfumieri i kësaj fragrance ështe Philippe Romano.

Një parfum per femra, i ëmbël, i papërmbajtshëm, sa do t'ju ngacmojë shqisat me delikatesën e saj, e cila krijohet në mes të një vorbulle me petale lulesh.

Aromë e shijshme që shkakton varësi. Prezantimi i kesaj arome fillon me tuberozën dehëse, jaseminin dhe luleve të portokallit.

Në bazën e fragrances, e cila dallohet e fundit dhe shumë ngadalë, do të ndjeni aromën e pastër dhe të ajrosur të Galaxolide, drurit të sandalit dhe vaniljes.

Një nga xhevahiret e koleksionit Lalique Les Compositions Parfumées, me 12 krijime, është aroma Lalique Sweet Amber. Emëruesi i përbashkët i të gjitha këtyre aromave është shpirti inovativ dhe frymëzimi nga alkimia e parfumerisë, bizhuterive dhe krijimit të kristalit.

Parfumi Sweet Amber është një bashkim i përbërësve natyralë dhe molekularë që bashkohen për të krijuar këtë fragrancë argëtuese, femërore dhe elegante.

Lalique

Specific References

You might also like

Lalique Sweet Amber EDP (W)

ALL19,000 ALL16,150