Amouage Interlude EDP (W)

ALL29,000
Vëllimi
  • 100 ml
Quantity
1
Out-of-Stock

  • Free Delivery Free Delivery
  • Best Prices Best Prices
  • Support 24/7 Support 24/7

Amouage Interlude Women

Amouage Interlude është një aromë Chypre me lule për femra. Parfume per femra, luxury, që me aromën e saj të veçantë dhe intensitetin e saj do ju bëj të dalloheni nga të tjerat.

Amouage Interlude Woman zbulon një moment uniteti dhe qetësie.

Ëmbëlsia e bergamotit dhe hidhësia e grejpfrutit në notat e sipërme (së bashku me xhenxhefil dhe tagete) krijojnë tensione të turbullta, ndërsa trëndafili, temjani, jasemini, lulet e portokallit, helichrysum, opoponax dhe druri i sandalit në zemrën e ndërlikuar janë maskuar me një kombinim të pazakonshëm me kafe, kivi, mjaltë dhe agarwood.

Baza luksoze e vaniljes, benzoinës, qelibarit, drurit të sandalit, myshkut të dushkut, lëkurës, tonkës dhe myshkut i japin ngrohtësi aromës.

Parfumerja e Amouage Interlude është Karine Vinchon Spehner.

Notat e hapjes: Marigold, Xhenxhefil, Grejpfrut dhe Bergamot 

Notat e zemrës: Temjan, arrë, kivi, mjaltë, opoponax, kafe, dru sandali, trëndafil, lule portokalli dhe jasemini

Notat bazë: Lëkurë, Benzoinë, Agarwood (Oud), Drur Sandali, Fasule Tonka, Qelibar, Myshk dushku, Vanilje dhe Musk.

Let the compliments flow!

Amouage

Specific References

Amouage Interlude EDP (W)

ALL29,000